مجمع عمومی عادی سالانه سیمان قائن با تصویب صورت‌های مالی سال 86 برای هر سهم مبلغ 500 تومان سود نقدی تقسیم کرد.

به گزارش خبرنگار ما، این مجمع با حضور ۹۳درصد سهامداران به ریاست سیدشفیعی، نماینده سرمایه‌گذاری سیمان تامین برگزار شد. همچنین احمد مهجوری به عنوان نماینده سرمایه‌گذاری بانک ملی و حمیدرضا کریمی ناظران مجمع و عباس علی‌نقیان منشی مجمع بودند.
مهندس طیاری در این مجمع با اشاره به عملکرد سیمان قائن در سال 86 اظهار داشت: سیمان قائن با تولید 814هزار و 101 تن کلینکر و با تحویل 815هزار و 140 تن سیمان به ترتیب بالاترین تولید و تحویل را در تاریخ فعالیت خود به ثبت رسانید. وی یادآور شد: در سال 86 با وجود افزایش 7/12درصدی قیمت تمام شده و ثابت ماندن قیمت‌های فروش به EPS قابل قبولی دست یافته‌ایم و توانستیم به تولیدی بالاتر از ظرفیت دست یابیم. مهندس طیاری خاطرنشان کرد: شرکت در نظر دارد در سال 1387 به میزان 800هزار و 700 تن کلینکر و 850هزار تن سیمان تولید کند. پیش‌بینی درآمد حاصل از فروش 288میلیارد و 488میلیون ریال است. همچنین سود خالص پس از کسر مالیات برای سال مالی 1387 برابر 124میلیارد و 788میلیون ریال و سود خالص هر سهم 4689 ریال برآورد می‌شود.
دیگر دستاوردهای سیمان قائن در سال ۱۳۸۶:
شرکت در سال مورد گزارش موفق به دریافت گواهینامه اکرودیته شد. به اعتبار این گواهینامه آزمایشگاه این شرکت به عنوان مرجعی جهت آزمون‌های سیمان پرتلند و پرتلند پوزولانی مورد تایید اداره کل استاندارد خراسان جنوبی است. همچنین به موجب اطلاع‌رسانی به موقع و شفاف شرکت سیمان قائن به عنوان یکی از ده شرکت برتر بورس اوراق بهادار انتخاب و لوح افتخار دریافت کرد.
در سال ۱۳۸۶ پس از انجام آزمون‌هایی که نتایج آن به تایید اداره استاندارد رسید، شرکت موفق به اخذ پروانه تولید سیمان ۴۲۵-۱ شد. در‌حال‌حاضر شرایط برای تولید سیمان مذکور مهیا است.
شرکت سیمان قائن به عنوان مودی مالیاتی نمونه در استان خراسان جنوبی انتخاب و لوح افتخار دریافت کرد.
اهم برنامه‌های شرکت در سال ۱۳۸۷
1 - افزایش ظرفیت آسیاب مواد
۲ - بررسی راهکارهای کاهش مصرف انرژی
3 - افزایش سهم افزودنی به کلینکر
۴ - تولید سیمان تیپ ۴۲۵-۱
5 - مطالبه جهت اصلاح سیستم‌های غبارگیر
۶ - ارتقای سیستم مانیتورینگ برق کارخانه از ۵۵ به ۵۷