گروه بورس - شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با 26 ریال افزایش پیش‌بینی درآمد هر سهم خود برای سال مالی منتهی به اسفند 85 را مبلغ 310 ریال اعلام کرد.

به گزارش سازمان بورس اوراق بهادار تهران، این شرکت تیر ماه امسال پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی ۸۵ را با سرمایه یک میلیارد و ۲۶۲میلیون و ۲۵۰هزار ریال، مبلغ ۲۸۴ ریال اعلام کرده بود که دلایل تعدیل را به طور عمده افزایش سود شرکت‌های سنگ آهن گل گهر و معدنی و صنعتی چادرملو اعلام کرده است.
همچنین این شرکت توانست در سه ماه منتهی به پایان خرداد ماه 85، با تحقق 71 ریال سود به ازای هر سهم معادل 23درصد از پیش‌بینی درآمد هر سهم کل سال خود را پوشش دهد.
پیش‌بینی عملکرد «ومعادن» برای سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۸۵ را در مقایسه با عملکرد واقعی‌ سال مالی قبل به ترتیب سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها ۲۰درصد افزایش، سود حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌ها ۵۷درصد کاهش، سود عملیاتی ۱۱درصد افزایش و سود پس از کسر مالیات ۱۱درصد افزایش داشته است.
شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات اعلام کرده است که هیات‌مدیره تصمیم دارد سود تقسیمی سال مالی 85 بین صاحبان سهام را حدود 40درصد سود خالص به مجمع عمومی عادی سالانه پیشنهاد کند.

pic1