گروه بورس- شرکت سرمایه‌گذاری سایپا طی دوره یک ماه منتهی به پایان تیرماه امسال مبلغ ۷۶‌میلیارد و ۶۵۵‌میلیون ریال سهام شرکت‌های بورسی را به کل پرتفوی خود افزود. براساس اطلاعیه سرپرست نظارت بر ناشران اوراق بهادار، شرکت «شطیف» در دوره یاد شده سهام ۱۷‌شرکت بورسی را در پرتفوی خود جای داد. بیشترین رشد ارزش بازار پایان دوره نسبت به بهای تمام شده ابتدای دوره در این پرتفوی به گروه استخراج معادن با رقم ۷/۱۱‌درصد اختصاص داشت. ارزش بازار گروه خودرو و ساخت در پایان دوره یاد شده در مقایسه با بهای تمام شده ابتدای دوره، معادل ۲۷/۴‌درصد افزایش نشان می‌دهد.

از جمله تغییراتی که درپرتفوی «شطیف» طی دوره یک ماه منتهی به تیرماه رخ داد، واگذاری سهام ۱۱ شرکت بورسی و غیربورسی است که مبلغ واگذاری این سهام بیش از ۵۰‌میلیارد و ۵۰۰‌میلیون ریال بود.

از این بابت «شطیف» مبلغ ۵‌میلیارد و ۵۵۵‌میلیون ریال سود کرد.

در حال حاضر سهام شرکت‌های سایپا، ایران‌خودرو، توسعه صنعتی ایران، تراکتورسازی ایران، سرمایه‌گذاری رنا، زامیاد، بانک پارسیان، رادیاتور ایران، توس‌گستر، پتروشیمی آبادان، پتروشیمی اصفهان، پتروشیمی اراک، چادرملو، رایان سایپا، سایپا دیزل، گروه بهمن و ... درپرتفوی سرمایه‌گذاری سایپا حضور دارند.