گروه بورس - فرخنده رحیمی: روز گذشته سه شرکت چادرملو، گل‌گهر و پتروشیمی اراک شاخص را 38/22 واحد بالا بردند. رشد شاخص کل در مجموع 5/35 واحد بود. حجم معاملات سه شرکت چادرملو، گل‌گهر و پتروشیمی اراک در مجموع بیش از یک میلیون و 92هزار سهم، به ارزش 32میلیارد و 432میلیون ریال بود.

شرکت سیمان فارس و خوزستان روز گذشته با معامله بیش از ۲۵۹هزار سهم، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشت.
دیروز شرکت سرمایه‌گذاری مسکن بیشترین حجم معاملات را داشت. این شرکت بیش از 7میلیون سهم معامله کرد که موجب افت 09/0 واحدی آن شد.
شرکت تکنوتار بیشترین افزایش قیمت را در حدود ۹۴۸ داشت. حجم کل معاملات بیش از ۴۲میلیون و ۴۰۱هزار سهم به ارزش ۲۱۸میلیارد و ۹۴۵میلیون ریال بود. حجم معاملات در یک ماه اخیر بیش از ۱۱۰۹میلیون و ۸۱۲هزار سهم، به ارزش ۴۸۳۱میلیارد و ۲۳۰میلیون ریال بود.
دیروز نماد 150 شرکت مورد معامله قرار گرفت که 63 شرکت افزایش و 59 شرکت شاهد کاهش قیمت سهام خود بودند. شرکت نیروترانس تاثیرگذارترین شرکت بر کاهش شاخص ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی بود.
روز گذشته شاخص معدنی‌ها همچنان مثبت بود. این گروه که در طول ماه جاری بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند، دیروز بیش از یک میلیون و ۹۴۳هزار سهم، به ارزش ۳۵میلیارد و ۹۴۰میلیون ریال داشتند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس