گروه بورس- فرخنده رحیمی: شاخص کل بورس تهران دیروز نیز تحت تاثیر شرکت‌های خودرویی و شرکت صنعتی سپاهان به رشد 3/11واحدی دست یافت.

روز گذشته نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سپه بعد از برگزاری مجمع سالانه، شرکت سیمان غرب پس از مجمع عادی سالانه و افزایش سرمایه و شرکت‌های شیشه همدان، کنتورسازی ایران، داروسازی ابوریحان، ایران‌دارو، فولاد کاویان و گروه صنعتی سپاهان بعد از اعلام پیش‌بینی درآمد هر سهم بازگشایی و معامله شد که شرکت صنعتی سپاهان یکی از شرکت‌هایی بود که موجب مثبت شدن شاخص شد و شرکت‌های سیمان غرب و کنتورسازی ایران نیز جزو شرکت‌هایی بود که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. شاخص گروه واسطه‌گری‌های مالی بیشتر تحت تاثیر بانک اقتصاد نوین، سرمایه‌گذاری صنعت و معدن، سرمایه‌گذاری بوعلی، لیزینگ غدیر و سرمایه‌گذاری نیرو به افت ۴۳واحدی رسید. شاخص گروه ساختمان به سبب رشد قیمت سهام شرکت‌های بین‌المللی توسعه ساختمان، سرمایه‌گذاری ساختمان و نوسازی ساختمان تهران مثبت شد.
حجم کل معاملات دیروز بیش از 27میلیون و 601هزار سهم بود که ارزشی معادل 66میلیارد و 191میلیون ریال داشت. شرکت‌های مهرکام پارس و بانک اقتصاد نوین بیشترین سهام معامله‌شده را داشتند. ارزش بازار ایران‌خودرو در این روز بیش از 12541میلیارد و 500میلیون ریال بود و این شرکت بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشت.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس