گروه بورس- زهرا مجتهد: ارزش معاملات بورس تهران روز گذشته بر اثر معاملات انجام شده بر نمادهای پتروشیمی خارک و
فولاد مبارکه معادل ۳/۱۶۲میلیارد ریال بود. در این بازار ارزش معاملات در مقایسه با روز ماقبل (دوشنبه) ۴۱ درصد کاهش نشان داد. در پی رشد ارزش معاملات، شاخص کل نیز تحت‌تاثیر نمادهای «فولاد» به میزان ۳۶واحد و «وامید» به میزان ۸/۱۱واحد و «فخوز» به میزان ۴/۹واحد، معادل ۳/۹۴واحد افزایش یافت.

بورس تهران پس از اعمال این رشد در شاخص کل، رقم 11هزار و 436واحد را ثبت کرد.
شاخص‌های بازار اول و بازار دوم نیز هر یک به میزان ۱۰۶واحد و ۹/۳واحد رشد کردند.
شاخص صنعت نیز پس از افزایش 78واحدی به رقم 9هزار و 115واحد رسید.
شاخص قیمت و بازده نقدی نیز معادل ۴۱هزار و ۹۸۸واحد بود که نسبت به روز ماقبل ۳۵۲واحد افزایش داشت. علاوه بر این شاخص سود نقدی بدون تغییر ماند.
از رویدادهای مهم روز گذشته آغاز رقابت سهام فولاد خوزستان بود که طبق شرایط اعلامی از سوی مدیریت بازار، این رقابت با قیمت 15هزار و 27ریال ادامه دارد.
در معاملات روز گذشته از سوی حقیقی‌ها و حقوقی‌ها، تعداد ۶/۳۹میلیون سهم متعلق به ۱۳۷ نماد مورد دادوستد قرار گرفت. در همین حال نمادهای حق‌تقدم رایان سایپا، امید، سرمایه‌گذاری مسکن و فولاد خراسان بیشترین افزایش قیمت و نمادهای موتورسازان تراکتورسازی، مگسال، کاغذسازی کاوه و نیروکلر بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.دیروز شش نماد معاملاتی از جمله صنعتی اردکان، آلومینیوم پارس، پارس‌پامچال و توسعه معادن روی، سیمان‌خزر و داروسازی دکتر عبیدی از انجام معامله متوقف شدند و سه نماد شیشه قزوین، مگسال و ماشین‌آلات تراکتورسازی برای انجام معامله در بورس بازگشایی شدند.
بهترین تقاضای خرید را در بازار دیروز نماد معاملاتی فولاد مبارکه و بهترین تقاضای فروش را ایران‌خودرو به خود اختصاص دادند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس