گروه بورس- هدیه لطفی: در حالی که از ابتدای سال‌جاری رشد شاخص تا به دیروز در مجموع 52واحد بوده است، روز گذشته این شاخص پس از 32 روز کاری به یکباره به میزان 52واحد رشد را تجربه کرد.
رشد سریع شاخص در هفته جاری به دلیل اعمال افزایش دامنه نوسان قیمت سهام از ۲ به ۳ درصد است که این امر امکان رسیدن شاخص به عدد واقعی و متعادل خود را میسر می‌سازد. شاخص کل روز گذشته به رقم ۱۰هزار و ۱۴۱واحد رسید.

در این میان براساس معاملات انجام شده بر نمادهای «ساراب» به میزان 12 واحد، «وامید» به میزان 10 واحد، «فولاد» به میزان 8 واحد، «فخوز» به میزان 7 واحد، «کگل» به میزان 3 واحد و «فخاس» و «کچاد» هر کدام به میزان 2 واحد افزایش مسبب رشد شاخص شدند. در بازار دیروز بیش از 73 میلیون سهم معامله شد و ارزش کل معاملات برابر رقم 252 میلیارد و 516 میلیون ریال اعلام شد. این در حالی است که از 178 نماد معامله شده، 95 نماد با افزایش قیمت، 51 نماد با کاهش قیمت و 32 نماد دیگر بدون تغییر قیمت بودند. در این راستا نمادهای معاملاتی سیمان داراب، کشت و صنعت پیاذر، گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران و سیمان خزر بیشترین افزایش نرخ و نمادهای معاملاتی نئوپان 22 بهمن، داروسازی جابرابن‌حیان، حق‌تقدم چرخشگر و تکنوتار بیشترین کاهش نرخ را در بازار دیروز تجربه کردند. در معاملات روز گذشته شش نماد معاملاتی متوقف و در مقابل، هفت نماد بازگشایی شدند.
که می‌توان به بازگشایی نمادهای آذریت، سیمان قائن و پیاذر اشاره کرد. پرطرفدارترین و پرمعامله‌ترین سهم دیروز نماد معاملاتی فولاد خراسان شناخته شد.
همچنین بیشترین ارزش معاملات را نماد سیمان هرمزگان به خود اختصاص داد. در بازار دیروز گروه سیمانی‌ها در صف بیشترین تقاضای خرید جای گرفتند که می‌توان سیمان فارس و خوزستان، سیمان تهران، سیمان بهبهان، سیمان سپاهان، سیمان خزر و سیمان شرق را در این گروه نام برد و نمادهای معاملاتی پتروشیمی اراک، پتروشیمی اصفهان و ایران ترانسفو در صف بیشترین تقاضای فروش قرار گرفتند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس