دیروز بازار سهام تهران مثبت بود و رشدی معادل 8/46 واحد داشت. دیروز نماد معاملاتی 4 شرکت گل گهر، سرمایه‌گذاری مسکن، فرآورده‌های غذایی پیرانشهر و حمل و نقل پتروشیمی پس از مجمع عادی سالانه و تعدیل پیش‌بینی درآمد هر سهم باز شد که از بین این شرکت‌ها گل‌گهر بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار داشت.

شاخص مثبت بود

گروه بورس - فرخنده رحیمی: دیروز بازار بورس تهران مثبت بود و رشدی معادل ۸/۴۶ واحد داشت. دیروز نماد معاملاتی ۴ شرکت گل گهر، سرمایه‌گذاری مسکن، فرآورده‌های غذایی پیرانشهر و حمل و نقل پتروشیمی پس از مجمع عادی سالانه و یا تعدیل پیش‌بینی درآمد هر سهم باز شد که از بین این شرکت‌ها گل‌گهر بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار داشت. شرکت‌های سیمان فارس و خوزستان، چادرملو، پتروشیمی اراک، معادن و فلزات، کالسیمین، پتروشیمی اصفهان، سرمایه‌گذاری ساختمان، باما و بانک اقتصاد نوین نیز پس از این شرکت بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص داشتند.
شاخص تابلو فرعی دیروز منفی شد. افت این شاخص بیشتر به سبب کاهش قیمت سهام سرمایه‌گذاری مسکن اتفاق افتاد. شرکت‌های خدمات انفورماتیک، پتروشیمی شیراز، نفت پارس ، آتیه دماوند، گالوانیزه سپاهان، محور خودرو، حمل و نقل پتروشیمی، قند ثابت و ایران ارقام پس از این شرکت بیشترین تاثیر را بر افت شاخص داشتند.
حجم معاملات در روزی که گذشت ۴۶میلیون و ۱۰۷هزار سهم به ارزش ۱۷۴میلیارد و ۱۳۳میلیون ریال بود که نسبت به روز معاملاتی قبل ۶۵میلیارد و ۴۳۴میلیون ریال کاهش داشت.
تعداد شرکت‌های معامله شده در بازار دیروز 147 شرکت بود که از این تعداد 70 شرکت با افزایش و 67 شرکت با کاهش قیمت سهام خود روبه‌رو شدند.

pic1

pic2

pic3

pic4

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس