وی اضافه کرد : سرمایه شرکت معدنکار باختر در ابتدای خرید سهام آن توسط تجلی ۱۶۶ میلیارد تومان بود، اما اکنون به ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده و همه این سرمایه برای خرید ماشین‌آلات جدید اختصاص یافت.

به گزارش دنیای معدن مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات یادآور شد: امروز تامین ماشین‌آلات به‌ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی در سطح کشور مشکلات خاص خود را دارد و شرکت‌های توانمند در این ارتباط انگشت شمارند و شرکت معدنکار باختر تلاش‌های ارزنده‌ای برای تامین ماشین‌آلات انجام داده و پیش‌بینی می‌شود این شرکت با سودآوری که خواهد داشت، در آینده از شرکت‌های خوب صبانور و تجلی باشد.

وی گفت: شرکت معدنکار باختر برای عملکرد سال ۱۴۰۱ حدود ۷۰ میلیارد تومان سود خواهد داشت و در مناقصه معدن جانجا (سیستان و بلوچستان) نیز این شرکت در بین چهار شرکت واجد شرایط برنده شد و قرار است عملیات خاکبرداری و باطله برداری این معدن توسط معدنکار باختر انجام شود.

وی اضافه کرد: بر اساس اسناد مربوطه در فاز اول از معدن جانجا ۲۰ میلیون مترمکعب خاکبرداری و باطله‌برداری می‌شود و ظرف مدت سه سال از قرار هر مترمکعب ۸۹۰‌هزار ریال معادل ۱۷۸۰۰ میلیارد ریال ارزش قرارداد است.

شرکت معدنکار باختر در حوزه احداث، تجهیز و راه‌اندازی کارخانه‌ها و خطوط تولیدی و اجاره ماشین‌آلات، خرید و فروش واردات و صادرات ماشین‌آلات، حمل‌ونقل داخل معادن و …فعالیت می‌کند. شرکت تجلی توسعه معادن وفلزات از شرکت‌های پروژه محور برای اولین بار اسفند ماه ۹۸ در هلدینگ معادن وفلزات (ومعادن) با محوریت تکمیل پروژه‌های زنجیره فولاد از معدن تا نورد شکل گرفت. اولویت اول شرکت‌های پروژه محور سودآوری از طریق عملیات اجرایی نیست، بلکه افزایش ‌درصد پیشرفت پروژه‌ها در اولویت قرار دارد.

سودآوری در شرکت‌های پروژه محور با پیشرفت پروژه و افزایش در قیمت سهام اینگونه از شرکت‌ها ایجاد می‌شود، در واقع مبنای سوددهی شرکت‌های پروژه محور از طریق تقسیم سود نیست، بلکه از طریق افزایش قیمت هر سهم محقق می‌شود.