گروه بازار پول- برای نخستین بار در کشور سامانه پرداخت از طریق تلفن همراه با بهره‌گیری از تکنولوژی USSD و باعنوان همراه ۲۴سامان در چهارمین کنفرانس بانکداری الکترونیک رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی شرکت پرداخت الکترونیک سامان، در این کنفرانس فرشاد نوشادی، مشاور ارشد فناوری بانک سامان در توضیح این محصول جدید گفت: کاربران تلفن همراهی که دارنده حداقل یک کارت بانکی باشند، با شماره‌گیری # ۷۲۴* بدون هیچ واسطه‌ای در هر ساعت از شبانه روز و در هر مکان می‌توانند عملیات پرداخت خود را در حداقل زمان انجام دهند.

همراه ۲۴سامان نه تنها برای کاربران تلفن همراه، سهولت و امنیت در کاربری را به همراه دارد، بلکه تحولی در زمینه ارائه خدمات پرداخت الکترونیک در کشورمحسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روش‌های مختلفی برای پرداخت با تلفن همراه در دنیا و ایران وجود دارد، تاکید کرد: به دلایل تکنولوژیک و حقوقی این روش ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه پرداخت با تلفن همراه و تنها روش مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به لحاظ

امنیتی است.

وی با توضیح مراحل پرداخت به حاضرین در کنفرانس به مزایای این سامانه از جمله عدم نیاز به نصب نرم‌افزار یا ارتقای گوشی، امکان اتصال چندین کارت بانکی به تلفن همراه ، رایگان بودن استفاده از سامانه، امنیت بالا و همیشه در دسترس بودن آن اشاره کرد و آن را غیر قابل مقایسه با روش‌های دیگر برشمرد.

نوشادی با تاکید بر همکاری اپراتور TKCبا شرکت پرداخت الکترونیک سامان در راه اندازی این سامانه افزود: در زمان حاضر کاربران اپراتورهای ایرانسل، تالیا و TKCقادر به استفاده از سامانه مذکور می‌باشند.

در پایان مشاور ارشد بانک سامان با اشاره به این نکته که در زمان حاضر خدمات ارائه شده در این سامانه شامل امکان پرداخت کلیه قبوض و خرید شارژ کارت بوده اعلام کرد، در آینده نزدیک انواع خدمات مانند امکان رزرو و خرید بلیت هواپیما و خدمات متنوع دیگری با استفاده از این سامانه به هم‌میهنان ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است، جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی http://mpay.samanepay.com مراجعه نمایند.