گروه بازار پول- بهای طلا متاثر از رشد بهای نفت ۱۴دلار دیگر افزایش یافت و قیمت هر اونس آن برای تحویل فوری به ۸۸۸دلار رسید.

کسب رکوردهای پیاپی بهای طلا در بازارهای جهانی و نزدیک شدن آن به ۹۰۰دلار دلالت از تشنگی بازارهای بین‌المللی و عدم اطمینان از سرمایه‌گذاری‌ها در مناطق مختلف جهان به ویژه کشورهای صنعتی دارد.روز گذشته بهای هر اونس طلا برای فروش فوری پس از نوسان تا حد ۸۹۲دلار در سطح ۸۸۸دلار در ساعت ۲بعدازظهر متوقف شد. بهای نفت به ۹۷دلار رسید و تاثیر شدیدی بر قیمت کالاهای استراتژیک از جمله طلا گذارد.

افزایش بهای طلا بر بازارهای داخل نیز موثر واقع شد. هر قطعه سکه بهار آزادی با ۴۵۰۰تومان رشد به قیمت ۱۹۸هزار تومان به مشتریان عرضه شد. سکه طرح قدیم ۲۰۵هزار تومان و هر مثقال طلای ۱۷عیار نیز با ۱۲۰۰تومان افزایش به سطح ۸۶۲۰۰تومان بدون احتساب اجرت به فروش رسید.

در بازار ارزهای بین‌المللی ین ژاپن در مقابل ۱۶ارز عمده دنیا رو به ضعف نهاد که انتظار بازدهی بیشتر سایر ارزها در مقابل ین ژاپن در بازار توکیو و فروش ین به بالاترین حد آن طی دو ماه گذشته چشم‌انداز ضعیفی را از آن تصویر کرده است.

به ویژه آنکه بانک‌‌جهانی رشد اقتصادی ژاپن را در سال ۲۰۰۸ در حدود ۸/۱درصد پیش‌بینی کرده که دلالت از کندی اقتصاد این کشور در سال جاری میلادی دارد. برخی دیگر از کارشناسان همچون Hideki Amikura معاون مدیرکل بورس ژاپن معتقد است که «چشم‌انداز اقتصادی ژاپن بد است.»