گروه بازار‌پول - پیرو توافقات صورت گرفته میان بانک ملت سازمان حج و زیارت و سازمان دانش‌آموزی کشور این بانک عملیات ثبت نام و اعطای تسهیلات به دانش‌آموزان منتخب برای اعزام به خانه خدا را انجام می‌دهد. به گزارش روابط عمومی بانک ملت عملیات ثبت نام عمره دانش‌آموزی صرفا در شعب منتخب هر استان که با توافق این بانک و سازمان‌های ذی‌ربط تعیین شده است انجام خواهد شد.

براساس این گزارش دانش‌آموزان منتخب برای اعزام به سفر حج عمره باید با آگاهی از اسامی این شعب نسبت به نهایی کردن عمل ثبت نام خود اقدام کنند.

بر این اساس بانک ملت به هر یک از این دانش‌آموزان که متقاضی استفاده از تسهیلات بانکی باشند، پنج میلیون ریال وام قرض‌الحسنه هم اعطا خواهد کرد. در عین حال از آنجایی که اغلب دانش‌آموزان کمتر از ۱۸ سال سن دارند، افتتاح حساب عمره دانش‌آموزی در شعب منتخب بانک ملت باید از سوی ولی یا قیم آنان صورت بگیرد ضمن این که تسهیلات قرض‌الحسنه نیز به ولی یا قیمت پرداخت خواهد شد. این گزارش حاکی است هم‌اکنون دستورالعمل ثبت نام عمره دانش آموزی به شعب ابلاغ شده و توافقات لازم با مدیریت‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط صورت گرفته است.