گروه بازار پول-رییس کل بیمه مرکزی ایران با اعلام اینکه با شرکت‌های بیمه‌ای که در ارائه خدمات بیمه شخص ثالث مبالغ مازاد از مشتریان دریافت کنند، برخورد می‌شود، گفت: افرادی که اعتبار بیمه‌نامه‌های‌شان مربوط به سال ۹۰ است، باید برای سال ۹۱ بیمه نامه خود را تعیین تکلیف کنند. سیدمحمد کریمی در گفت‌وگو با مهر از برخورد جدی با شرکت‌های بیمه متخلف خبرداد و گفت: شرکت‌های بیمه‌ای که در ارائه خدمات بیمه شخص ثالث مبالغ مازاد از مشتریان دریافت کنند، برخورد می‌شود.

رییس شورای عالی صنعت بیمه کشور با اشاره به اعمال نرخ جدید بیمه شخص ثالث و دیه ۹۰ میلیون تومانی از اول آبان ماه جاری تصریح کرد: هیچ شرکت بیمه‌ای حق ندارد که مبلغ اضافه از مردم دریافت کند.

وی ادامه داد: بر اساس توافق دولت و شرکت‌های بیمه، افرادی که دارای بیمه‌نامه معتبر شخص ثالث هستند، هیچگونه مبلغی تا پایان سال پرداخت نخواهند کرد.

رییس کل بیمه مرکزی ایران عنوان کرد: افرادی که از تاریخ مذکور به بعد مهلت بیمه آنها به پایان می‌رسد، شرکت‌های بیمه مابه‌التفاوتی برای افزایش نرخ از این افراد دریافت نمی‌کنند، بلکه برای آنها الحاقیه صادر می‌شود، یعنی این افراد پوشش بیمه را دارند، اما بیمه‌ای‌ها مبلغی دریافت نمی‌کنند.

کریمی اظهارکرد: نکته حائز اهمیت در این مبحث این است که افرادی که اعتبار بیمه‌نامه‌هایشان مربوط به سال ۹۰ است، باید برای سال ۹۱ بیمه نامه خود را تعیین تکلیف کنند تا به مشکلی برخورد نکنند.