خبرگزاری مهر‌ـ در حالی که مقام‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا سعی در کسب حمایت کشورهای اروپایی و عربی خلیج‌فارس از ایجاد محدودیت‌های بانکی و مالی علیه ایران دارند، اما کشورهای عربی نیز همچون گروه ۷ کشور صنعتی از پیشنهاد آمریکا استقبال نکردند. به گزارش آسوشیتدپرس، مقام‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا در حاشیه اجلاس بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در دیدار با مقام‌های بلندپایه اقتصادی کشورهای اروپایی و عربی سعی دارند حمایت آنها از اعمال محدودیت‌های مالی و بانکی علیه ایران را کسب کنند.

با این وجود، در حالی که تلاش‌های هنری پاولسون وزیر خزانه‌داری آمریکا برای راضی ساختن وزرای دارایی کشورهای صنعتی عضو گروه هفت به نتیجه‌ نرسید، کشورهای عربی خلیج‌فارس نیز با درخواست آمریکا برای قطع روابط مالی و بانکی با ایران موافقت نکردند.

با وجود اینکه برخی از مقام‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا اخیرا با سفر به کشورهای عربی خلیج‌فارس همچون امارات متحده عربی و عربستان سعودی، در دیدار با مقام‌های پولی و بانکی این کشورها خواستار پیروی آنها از اقدام‌های آمریکا در ایجاد محدودیت‌های مالی و بانکی علیه ایران شده‌ بودند، اما یکی از مقام‌های بلندپایه از کشورهای عربی خلیج‌فارس که در اجلاس صندوق بین‌المللی پول حضور دارد، اعلام کرد که دبی و دیگر قطب‌های مالی منطقه از پیشنهاد آمریکا استقبال نکرده‌اند.

به گفته وی، کشورهای عربی همچون کشورهای اروپایی معتقدند ایجاد محدودیت‌های مالی و بانکی علیه ایران بیشتر به خشم آمریکا مربوط می‌شود و یک مساله منطقه‌ای یا جهانی نیست.