گروه بازار پول- کارخانه سیمان فیروزکوه با استفاده از حدود ۳۸۰‌میلیارد ریال تسهیلات بانک تجارت( مجموع تسهیلات ریالی و ارزی) طی مراسمی با حضور امام جمعه فیروزکوه، نماینده مردم فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و جمعی از مدیران صنعت سیمان کشور افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت در این مراسم مهندس جعفری‌زاده مدیر عامل کارخانه سیمان فیروزکوه، با اشاره به روند احداث این پروژه گفت: عملیات اجرایی کارخانه ۳۳۰۰‌تنی سیمان فیروزکوه از اسفند ماه سال ۸۲‌ در زمینی به مساحت ۷۰‌هکتار آغاز شد و امروز پس از گذشت ۲۵‌ماه شاهد افتتاح این کارخانه عظیم می‌باشیم که مدت زمان یاد شده برای احداث کارخانه سیمان فیروزکوه به عنوان یک رکورد جدید در صنعت سیمان کشور محسوب می‌شود.

وی در بیان دیگر مزایای این کارخانه گفت: کلیه ماشین‌آلات نصب شده در کارخانه با توجه به آخرین تکنولوژی در صنعت سیمان از کشورهای آلمان، دانمارک و سوییس خریداری و اولین پروژه TURNKEY (کلید در دست) در صنعت سیمان است که مجری این شرکت CES است. همچنین از دیگر مزایای کارخانه می‌‌توان به پایین بودن میزان آلایندگی محیط زیست آن اشاره کرد که این امر با نصب سیستم‌های مدرن و فیلترهای پیشرفته میسر شده است.

وی در خاتمه گفت: افتتاح کارخانه سیمان فیروزکوه زمینه اشتغال ۳۵۰‌نفر به طور مستقیم و ۲۰۰۰۰‌نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم کرده و با ظرفیت تولید سالانه یک‌میلیون تن سیمان نقش مهمی در تامین سیمان استان‌های تهران، مازندران و سمنان دارد.

شایان ذکر است کارخانه سیمان فیروزکوه در کیلومتر ۱۰ جاده فیروزکوه، قائم‌‌شهر (منطقه کتالان) واقع شده و بانک تجارت با اعطای ۴۴‌درصد از کل تسهیلات دریافتی این کارخانه نقش مهمی در احداث آن داشته است.