ایسنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی‌با بیان اینکه ۵/۱میلیون خودرو فاقد بیمه شخص ثالث در کشور وجود دارد، گفت: با هماهنگی بیمه مرکزی و قوه‌قضائیه از اول مهر ماه تردد خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث ممنوع می‌شود. سردار محمد رویانیان، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی با اعلام اینکه بین هشت تا ۱۰هزار نفر به علت نداشتن بیمه شخص ثالث در زندان بسر می‌برند، افزود: فقدان بیمه شخص ثالث موجب خسارت و ضایعات انسانی، معنوی و اجتماعی شده است و شرکت‌های بیمه نیز به علت عدم استقبال مردم دچار ضررهای مالی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این طرح در دو مرحله اجرا می‌شود، اظهار کرد: در مرحله نخست شرکت‌های بیمه مرکزی موظف‌اند برچسب‌های غیرقابل جعل و بادوام را زیر نظر پلیس تهیه کنند و ماموران نیز خودروهای فاقد برچسب بیمه را متوقف می‌کنند.

سردار رویانیان تصریح کرد: در مرحله دوم بیمه مرکزی با سرمایه‌گذاری مالی، ایمنی عبور و مرور را با کمک پلیس افزایش می‌دهد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی ‌با بیان این که بیش از یک‌میلیون خودرو مدل پایین در اختیار افراد کم‌درآمد است، افزود: طرح تعدیل قیمت بیمه شخص ثالث برای قشرهای متوسط به پایین جامعه و همچنین طرح حذف بیمه ناقص در بیمه شخص ثالث مورد توافق مسوولان قوه‌قضائیه و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌قرار گرفته است که پس از تصویب دولت اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: از ۷‌میلیون خودروی موجود در ایران بیش از ۵/۱میلیون آن فاقد بیمه شخص ثالث است. سردار رویانیان خاطرنشان کرد: در نشست مشترک با بیمه مرکزی ایران مقرر شد شرکت بیمه با خرید تجهیزات ایمنی پلیسی کاهش رفتارهای پرخطر و آمار تصادفات جاده‌ای را فراهم کند.