ایسناـ بیش از ۸۰‌درصد منابع بانک کشاورزی متعلق به افراد غیر کشاورز است. در جلسه کار گروه آب، خاک و منابع طبیعی استان لرستان که با حضور جمعی از اعضای این کارگروه در محل سالن اجتماعات استانداری لرستان تشکیل شد، مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به ۴ برابر شدن نیاز بخش کشاورزی به تسهیلات گفت: بانک کشاورزی ایران در سال ۸۳ مبلغ ۳‌هزار و ۷۰۰‌میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان پرداخت کرده که این رقم در سال ۸۴ به ۴‌هزار و ۵۰۰‌میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

دکتر نوربخش با بیان این که بیش از ۸۰‌درصد منابع در اختیار بانک کشاورزی، متعلق به غیر کشاورزان است، تصریح کرد: در سال ۸۴ مبلغ ۴‌هزار‌میلیارد تومان در بانک‌های کشاورزی کشور جمع‌آوری شده که تا اول سال ۸۵ این رقم به ۵‌هزار و ۱۵۰میلیارد تومان رسیده است و تا پایان سال ۸۵ این رقم به ۶‌هزار‌میلیارد تومان خواهد رسید که قطعا اگر غیرکشاورزان از بانک کشاورزی حذف شوند، این بانک قادر به ارائه خدمات به بخش کشاورزی و کشاورزان نخواهد بود.

وی تسهیلات مورد نیاز بخش کشاورزی کشور را در حال حاضر ۱۲‌هزار‌ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: متاسفانه به‌دلیل این که بانک کشاورزی با محدودیت منابع مواجه است، قطعا نمی‌تواند تامین کننده این نیاز باشد.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: بانک کشاورزی لرستان در سال گذشته مبلغ ۹۰‌میلیارد تومان منابع از مردم دریافت کرده که در مقابل ۲۰۰‌میلیارد تومان تسهیلات در اختیار کشاورزان و بخش کشاورزی استان قرار داده است.