بر اساس این گزارش متوسط رشد اقتصادی ۱۹ کشور عضو منطقه یورو و ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به ترتیب منفی ۶/ ۰ درصد و منفی ۴/ ۰ درصد بوده که این رشد در مقایسه با متوسط رشد سه ماه قبل در منطقه یورو ۱/ ۰ درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۲/ ۰ درصد کاهش پیدا کرده است. همچنین رشد اقتصادی در ۱۲ ماه منتهی به دسامبر در سطح منطقه یورو به‌طور متوسط منفی ۸/ ۱ درصد و در سطح اتحادیه اروپا به‌طور متوسط منفی ۷/ ۱ درصد بوده است.در بین کشورهای اروپایی، بیشترین رشد اقتصادی طی این مدت سال متعلق به لیتوانی با ۸/ ۱ درصد بوده است و پس از این کشور، سوئد با ۱/ ۱ درصد و بلژیک با ۶/ ۰ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین رشد اقتصادی مربوط به لتونی بوده است که رشد منفی ۶/ ۲ درصدی را تجربه کرده است. رشد آلمان نیز طی این مدت منفی ۷/ ۱ درصد و ایتالیا منفی ۹/ ۰ درصد اندازه‌گیری شده است.

در بین دیگر کشورهای اروپایی، رشد سه ماه چهارم چک منفی ۳/ ۰ درصد، اتریش ۲/ ۰ درصد، فنلاند ۳/ ۰ درصد و فرانسه ۴/ ۰ درصد اندازه‌گیری شده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به‌عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند