در این قانون نحوه صدور، دریافت و انتقال چک تغییراتی داشته و افرادی که مبادلات خود را با چک انجام می‌دهند تکالیفی برعهده دارند.‌

صادرکننده‌ چک باید مندرجات چک شامل تاریخ سررسید، مبلغ و اطلاعات هویتی ذی‌نفع را علاوه بر اینکه‌ در برگ چک درج می‌کند در سامانه صیاد نیز ثبت کند. همچنین ذی‌نفع چک نیز‌ هنگام دریافت برگ چک باید مندرجات آن را در سامانه صیاد، استعلام و با برگ چک تطبیق دهد. اشخاصی که قصد انتقال چک را دارند نیز دیگر نیازی به پشت‌نویسی چک ندارند و باید اطلاعات هویتی ذی‌نفع جدید را در سامانه صیاد ثبت کنند. انجام این امور از طریق ابزارهای دسترسی به سامانه صیاد شامل اینترنت بانک و موبایل بانک بانک‌ها، برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت و شعب بانک‌های عامل‌ امکان‌پذیر است.  

همچنین سایر ابزار مورد استفاده برای ارائه خدمات‌چک به‌ مشتریان شامل مواردی مانند تلفن‌بانک، ابزار پیامکی، کدهای دستوری و ... نیز در دست بررسی است که توسط شبکه بانکی اطلاع‌رسانی خواهند شد. این تغییرات قانونی برای چک‌های جدید با ظاهر متفاوت است.

ابزار دسترسی به سامانه صیاد

۱-اینترنت بانک و برنامک موبایلی: بانک کاربر باید امکان دسترسی به ابزار یادشده را از بانک خود درخواست کند و از طریق این ابزار، فرآیندهای «ثبت صدور»، «تایید دریافت» و «انتقال چک» در سامانه صیاد را انجام دهد. البته، ثبت صدور چک تنها از طریق اینترنت بانک و موبایل‌بانک بانک صادرکننده دسته چک امکان‌پذیر است؛ این در حالی است که سایر فرآیندها از قبیل تایید دریافت یا انتقال چک هریک از بانک‌ها توسط این ابزار میسر است و به یکسان بودن بانک کاربر با بانک صادرکننده چک نیازی نیست.

۲-برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت: با توجه به در دسترس‌بودن برنامک‌های حوزه پرداخت، خدمات پرکاربرد از قبیل امکان ثبت صدور چک (متعلق به هر‌یک از بانک‌ها)، تایید دریافت چک و همچنین انتقال چک، توسط برنامک‌های یادشده ارائه می‌شوند. ذکر این نکته ضروری است که نیازی به انجام اقدامی از جانب بانک، برای دسترسی به این برنامک‌ها وجود ندارد و کاربران می‌توانند به‌راحتی آنها را دانلود و استفاده کنند. همچنین برنامک‌های حوزه پرداخت تنها امکان ارائه خدمت به مشتریان حقیقی و حساب‌های انفرادی را دارند. مراجعه به سامانه صیاد از طریق برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت برای ثبت صدور، تایید دریافت یا انتقال چک صرفا باید از طریق تلفن‌همراهی که سیم‌کارت آن متعلق به کاربر است، انجام شود.) مجموعه برنامک‌های قابل‌استفاده در این حوزه از طریق وب‌سایت شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت‌کارت (شاپرک) به نشانی www.shaparak.ir قابل دریافت و نصب است).

۳-مراجعه به شعب بانک‌های عامل تمام شعب شبکه بانکی قابلیت ارائه خدمات سامانه صیاد را دارند و می‌توانند برای آن دسته از مشتریانی که امکان دسترسی به ابزار غیرحضوری را ندارند، اقدام‌های لازم را از جانب آنان انجام دهند.

شخص صادرکننده برای ثبت چک، تنها می‌تواند به بانک صادرکننده دسته‌چک خود مراجعه کند. در زمان تایید دریافت چک نیز شخص تاییدکننده (ذی‌نفع) باید به بانک خود (بانکی که در آن حساب فعال دارد) مراجعه کند تا فرآیند تایید از سوی او و توسط بانک انجام شود.

۴-سایر ابزار مورداستفاده برای ارائه خدمات چک به مشتریان شامل مواردی مانند تلفن‌بانک، ابزار پیامکی، کدهای دستوری و ... است که توسط شبکه بانکی اطلاع‌رسانی خواهند شد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند