به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، وی گفت تغییر در الگوی هزینه‌ها و کار که از ابتدای قرنطینه‌ها و محدودیت‌های کرونایی در سال گذشته به‌وجود آمده دائمی خواهند شد.

بیلی عقیده دارد اقتصاد انگلیس تجربه دردناکی را پشت‌سر گذاشته است ولی پیش‌بینی می‌کند آثار به‌جا‌ مانده از این بحران که در ۳۰۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده کمتر از آسیب‌های وارد شده از سقوط صنعت در دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ باشد. رئیس بانک مرکزی انگلیس گفت؛ لازم است سرمایه‌گذاری برای محدود کردن آسیب‌های بلندمدت افزایش یابد، ولی بانک مرکزی‌به‌دنبال تصمیم تمدید طرح مرخصی اجباری، پیش‌بینی خود از اوج بیکاری تا پایان سپتامبر را پایین آورده است.

گزارش مالی این بانک در فوریه نشان می‌داد نرخ بیکاری در انگلیس تا ۵/ ۷ درصد افزایش می‌یابد ولی بیلی گفت این پیش‌بینی تغییر خواهد کرد. وی عقیده دارد  بی‌ثباتی بسیاری در مورد ادامه تغییرات اقتصادی ساختاری ایجاد شده طی سال گذشته وجود دارد و شرایط اقتصاد کاملا به قبل از بحران کرونا باز‌نمی‌گردد.  وی اظهار کرد: «مسلما دورکاری‌های بیشتری نسبت به گذشته خواهیم داشت و خریدهای آنلاین ادامه پیدا می‌کنند چون عادت‌های جدید به‌وجود آمده تا حدی پایدار شده‌اند و از بین‌بردن آنها زمان می‌خواهد.»

بیلی اعلام کرد بانک مرکزی انگلیس مقدمات لازم برای افزایش نرخ بهره یا کاهش آن را فراهم می‌کند و همه‌چیز بستگی به نحوه بهبودی از آخرین قرنطینه‌های اعمال‌شده دارد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند