به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، این شرکت چند ملیتی پیش‌بینی قبلی خود از تعداد کارگرانی که در هشت اقتصاد بزرگ دنیا مجبورند تغییر شغل دهند را ۱۲ درصد افزایش داده است. بنابراین از هر ۱۶ نفر در چین، فرانسه، آلمان، هند، ژاپن، اسپانیا، انگلیس و آمریکا یک نفر مجبور است شغل خود را تغییر دهد.

هفده میلیون از این ۱۰۰ میلیون کارگر تخمین زده شده در آمریکا خواهند بود.

نتایج این گزارش نشان می‌دهد این کارگران که بیشتر از اقلیت‌هایی مانند جوانان، زنان و کارگران کمتر تحصیل کرده در اروپا و آمریکا هستند، احتمالا مجبورند به‌خاطر بحران کرونا به‌دنبال یک مسیر جدید شغلی باشند. کارگران آمریکایی که مدرک دانشگاهی ندارند ۳/ ۱ برابر بیشتر احتمال قرار گرفتن در این گروه را دارند و احتمال تغییر شغل کارگران سیاه پوست و اسپانیایی در آمریکا ۱/ ۱ برابر بیشتر از سفیدپوستان است.

طبق گزارش مکنزی، حدود نیمی از کارگرانی که در دو رده پایینی درآمد قرار دارند باید مهارت‌های جدیدی کسب کنند تا بتوانند به رده بالاتر درآمدی دست یابند.

این شرکت مشاوره اعلام کرد: «افزایش نرخ تغییر مشاغل به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا، کسب و کارها و سیاست‌گذاران را مجبور می‌کند قدمی در جهت حمایت از برنامه‌های آموزشی بیشتر برای کارگران بردارند.»

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند