به گزارش «ایرنا» به نقل از نشریه نیویورک‌پست، دکتر آنتونی فائوچی،‌ رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی و از اعضای تیم مقابله با کرونای کاخ سفید پردرآمدترین کارمند آمریکایی است.

فائوچی ۸۰ ساله در سال ۲۰۱۹میلادی، ۴۱۷ هزار و ۶۰۸ هزار دلار کسب کرده است.

گفته می‌شود این پزشک متخصص بیماری‌های عفونی که در سال ۲۰۱۹ و دوره ریاست جمهوری ترامپ به‌عنوان یکی از اعضای تیم مقابله با کرونای کاخ سفید برگزیده شد، چنانچه تا سال ۲۰۲۴ در مقام خود باقی بماند، دو میلیون و ۵۰۰ هزار دلار درآمد کسب خواهد کرد ضمن آنکه این میزان درآمد فارغ از هرگونه افزایش حقوق احتمالی است.  

براساس این خبر که از داده‌های موجود در پایگاه اطلاع‌رسانی OpenTheBooks.com به دست آمده است، فائوچی میان سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ سه میلیون و ۶۰۰ هزار دلار درآمد داشته است.

فوربس هم در گزارشی آورده است که حقوق این متخصص برجسته بیماری‌های عفونی از سال ۲۰۱۴، از ۳۳۵ هزار دلار به ۴۱۷ هزار و ۶۰۸ هزار دلار در حال حاضر رسیده است که ۱۷‌هزار و ۶۰۸ دلار بیشتر از حقوق ریاست جمهوری است.

‌متیو مک‌کاناهی‌‌، بازیگر شناخته شده آمریکایی به تازگی و پیش از انتشار حقوق مقامات فدرال، در گفت‌وگویی اینستاگرامی از فائوچی پرسید اگر میلیون‌ها دلار سرمایه داشته باشد برای واکسن سرمایه‌گذاری می‌کند؟ و این رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی در پاسخ گفت: «نه من هیچی ندارم متی، من کارمند دولتم و یک حقوق دولتی دارم.»

گزارش‌ها نشان می‌دهد درآمد ‌مایک پنس، که سمت معاون رئیس‌جمهوری را در دوران ترامپ برعهده داشت، در سال ۲۰۱۹میلادی، ۲۳۵ هزار و ۱۰۰ دلار درآمد داشته، اما ‌دکتر دبورا بیرکز‌، هماهنگ‌کننده پیشین تیم مقابله با کرونا در کاخ‌سفید، ۳۰۵ هزار و ۹۷۲ هزار دلار درآمد کسب کرده است.

از دیگر افراد برجسته‌ای که حقوق آنها بسیار کمتر از فائوچی است، ‌نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان است که در سال‌جاری ۲۲۳ هزار و ۵۰۰ دلار درآمد کسب خواهد کرد. درآمد ‌جان رابرتز، قاضی ارشد ایالات متحده که عالی‌ترین مقام قضایی فدرال در آمریکا به شمار می‌رود ۲۷۰ هزار و ۷۰۰ دلار است و اعضای کنگره هرکدام ۱۷۴ هزار دلار درآمد دارند.

فائوچی که دارای مدرک پزشکی از دانشگاه کرنل است، فعالیت ۵۳ ساله خود را در موسسه ملی آلرژی از سال ۱۹۶۸ آغاز کرد. وی در سال ۱۹۸۴ سمت خود را به‌عنوان مدیر این موسسه به عهده گرفت و از زمان ‌رونالد ریگان‌، مشاور روسای جمهوری آمریکا بوده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند