به گزارش «ایسنا» محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری، صد‌در صد انجام شده گفت: مطلع شدم که در مورد بازنشستگان تامین اجتماعی، فقط ٣٠ درصد این موضوع انجام شده است. بنابراین هم با ارسال لایحه‌ای دو فوریتی به مجلس زمینه تقنینی آن را فراهم کردیم و هم منابع مالی قابل‌ملاحظه‌ای برای آن در بودجه ١۴٠٠ در نظر گرفتیم.

این سخنان نوبخت در حالی مطرح شد که گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی دیروز (دوشنبه) با حضور در مقابل سازمان برنامه و بودجه نسبت به اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و تفاوت وضعیت خود با بازنشستگان دیگر صندوق‌های بازنشستگی اعتراضاتی را مطرح کردند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در جمع معترضان حضور یافت و ضمن دستور برای بازگشایی در سازمان برنامه و بودجه به روی معترضان توضیحاتی را در جمع آنها ارائه کرد. این سخنان نوبخت با فریاد الله‌اکبر و تشویق تجمع‌کنندگان روبه‌رو شد.

در ادامه چند نفر از معترضان به نمایندگی دیگر تجمع‌کنندگان با حضور در سازمان برنامه و بودجه مشکلات خود را از نزدیک با رئیس این سازمان مطرح کردند و معاون رئیس‌جمهور با وعده حل مشکلات آنها گفت در بودجه سال آینده سه هزار و ۹۰ میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص داده شده است. نوبخت از نمایندگان بازنشستگان تامین اجتماعی دعوت کرد تا همچون نمایندگان بازنشستگان لشگری و کشوری، جلسات هفتگی مستمری با او داشته باشند تا متناسب‌سازی حقوقشان را تا حصول به نتیجه دنبال کنند.

این مطلب برایم مفید است
267 نفر این پست را پسندیده اند