رئیس‌کل بیمه مرکزی،  در هفتمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد منابع‌انسانی،  ضمن بیان این مطلب،  خاطرنشان‌ کرد: با توجه به شعار بیمه مرکزی «هر سال،  هر شرکت یک محصول بیمه‌ای» و برگزاری این همایش با رویکرد منابع‌انسانی،  امید است شرکت‌های بیمه با بهره‌مندی از افراد متخصص،  کارشناسان و نیز تحلیلگران بخش منابع‌انسانی در سال آینده یک محصول پربازده و سودآور را در این عرصه طراحی و به بازار عرضه کنند. غلامرضا سلیمانی، ریسک منابع‌انسانی را موضوعی بسیار مهم و پیچیده دانست و تصریح‌کرد: اکنون مهم‌ترین مساله در سطح جهان بحث منابع‌انسانی است چرا که موضوعی پر از ابهام،  حادثه و نااطمینانی است.

وی با بیان اینکه با آغاز موج چهارم انقلاب صنعتی مساله رشد مغزافزارها مطرح شده است،  گفت: در این دوره مساله انسان‌ها،  هوشمندسازی،  خلاقیت و کارآفرینی محوریت قرار گرفته است.

رئیس‌کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه مرکز ثقل و محور اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان،  منابع‌انسانی است،  اظهار کرد: منابع‌انسانی دارایی‌های نامشهودی است که ارزش و ریسک‌پذیری بسیار پیچیده و بالایی دارد. سلیمانی یکی از وظایف اصلی مدیران را مدیریت دارایی آن شرکت برشمرد و تاکید کرد: دارایی اصلی هر شرکتی منابع‌انسانی آن است که با مدیریت در یک ارتباط ساختاری،  سازمانی و منسجم بسترهای دستیابی به اهداف فراهم می‌شود. سلیمانی با بیان اینکه شناسایی و کاهش ریسک در بخش منابع‌انسانی گام نخست برای ارائه محصول بیمه‌ای در این زمینه است،  تصریح‌ کرد: امید است شرکت‌های بیمه با برگزاری پنل‌های تخصصی و استفاده از اتاق‌های فکر با حضور کارشناسان بتوانند یک محصول تجاری در این عرصه ارائه دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند