مرکز سیاسی و فرهنگی چین از رانندگان کامیون‌هایی که مواد غذایی از استان هبئی می‌آورند، تست کرونا می‌گیرد. ۱۱ میلیون نفر از مردم این شهر پس از اعلام ۲۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا قرنطینه شده‌اند.

 این اقدام پکن مانع ورود کامیون‌های حامل میوه و سبزیجاتی شده که از هبئی عبور می‌کنند. موجودی گوشت و سبزیجات در بازارها تا ظهر به پایان می‌رسد و قیمت برخی میوه‌ها و سبزی‌ها دوبرابر شده است. از رانندگان کامیون‌های حامل سبزیجات خواسته شده قبل از دریافت مجوز ورود به شهر، آزمایش منفی اسید نوکلئیک خود را تحویل دهند.

در نتیجه عرضه سبزیجات به شدت کاهش یافته است. قیمت تره فرنگی که یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه برای غذاهای چینی است از آغاز سال جاری میلادی بیش از ۷ برابر شده است. پکن برای تامین نیاز خود به سبزیجات وابسته به مناطق جنوبی مثل هانیان، یانان و سیچوآن است که محموله مواد غذایی آنها باید از استان هبئی رد شود.

 آنچه باعث افزایش قیمت مواد غذایی در چین شده فقط سختگیری در مورد آزمایش ویروس کرونا نیست. هوای سرد هزینه حمل‌و‌نقل را بالا برده و قیمت بسیار بالای ذرت باعث بالا رفتن قیمت گوشت، مرغ و تخم مرغ شده است. افزایش قیمت مواد غذایی تورم در چین را در ماه دسامبر بالا برده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند