به گزارش «ایرنا» از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مسعود نصرتی افزود: به استناد بند «د» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور ردیفی برای کمک به شهرداری‌ها از طریق انتشار و فروش اوراق مشارکت پیش‌بینی ‌شده است که در این رابطه، پس از دریافت درخواست شهرداری‌ها و بررسی تخصصی و فنی طرح توجیهی پروژه‌ها در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، صورت مبلغ اوراق مشارکت هر شهرداری تعیین و معرفی آنها توسط وزیر کشور به بانک مرکزی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این راستا در روزهای اخیر تعدادی از شهرداری‌ها برای استفاده از اعتبارات اوراق مشارکت سال ۱۳۹۹ با امضای وزیر کشور به بانک مرکزی معرفی‌شده‌اند که شهرداری‌های معرفی‌شده برای طرح توسعه ناوگان اتوبوسرانی درون شهری عبارتند از: شهرداری تبریز به میزان یک‌هزارمیلیاردریال، شهرداری زاهدان به میزان ۹۰۰میلیاردریال، شهرداری ارومیه به میزان ۶۰۰میلیاردریال، شهرداری شاهین شهر به میزان ۵۰۰ میلیاردریال.

نصرتی اضافه کرد: همچنین به‌منظور توسعه حمل‌و‌نقل ریلی درون‌شهری و قطار شهری، شهرداری قم به میزان ۳هزارمیلیاردریال، شهرداری اصفهان به میزان ۴هزارمیلیاردریال و شهرداری اسلامشهر به میزان یک‌هزارمیلیاردریال به بانک مرکزی معرفی‌شدند.

وی اظهار کرد: با معرفی این شهرداری‌ها، جمع اوراق مشارکت تاییدشده از سوی وزارت کشور به مبلغ ۵۸هزار و۲۰۰ میلیاردریال رسیده که معادل ۷۳ درصد کل مبلغ پیش‌بینی شده در قانون است.

نصرتی افزود: در روزهای آتی نیز سایر شهرداری‌ها به بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه تا سقف مبلغ بند (د) تبصره (ه) قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کشور برای ادامه فرآیند انتشار اوراق مشارکت، معرفی خواهند شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند