بخش خدمات با رشد ۱/ ۱ درصدی و بیمه و خدمات مالی با رشد ۸/ ۰ درصدی تاثیر زیادی را در ثبت این عملکرد داشته‌اند اما بدترین عملکرد در این بین مربوط به معدن با رشد صفر درصدی بوده است.

دفتر پارلمانی بودجه کانادا پیش‌بینی کرده است که در سناریوی بدبینانه، اقتصاد کانادا امسال ۱۲ درصد کوچک شود. حتی در نگاه خوش‌بینانه نیز اقتصاد این کشور حدود ۵ درصد کوچک خواهد شد که در هر دو صورت، بدترین عملکرد آن از زمان ثبت گزارش‌ها در سال ۱۹۶۱ تاکنون بوده است.

در حوزه تجارت خارجی، واردات کانادا نسبت به دوره مشابه فصل قبل ۳/ ۲ درصد بیشتر شده است. صادرات نیز با صعود ۵/ ۲ درصدی مواجه شده است.

پیش از این رئیس بانک مرکزی کانادا با اشاره به بازگشایی تدریجی کسب و کارها گفته بود: پیامدهای کووید-۱۹ روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک مسیر احیای رشد طولانی و ناهموار را پیش رو خواهیم داشت. تیف مک‌لم با اشاره به اینکه بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با بازگشت تدریجی مردم به کارهای خود شاهد ثبت رشد فصلی مثبت در سه ماهه پایانی سال باشد، افزود: البته این مساله نباید این انتظار اشتباه را به وجود بیاورد که همه چیز خیلی سریع به حالت اول برمی‌گردد.

متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۱ تا ۲۰۲۰ معادل ۳/ ۰ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با ۹/ ۸ درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با منفی ۳/ ۱۱ درصد بوده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند