به گزارش روابط عمومی، عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران‌زمین در مراسم آغاز به کار آزمایشی پلت‌فرم «فراز» با اشاره به تلاش‌هایی که در سال‌های گذشته در راستای راه‌اندازی بانکداری دیجیتال در این بانک انجام شده است، اظهار کرد: گذر از بانکداری سنتی و الکترونیک برای نظام بانکی یک ضرورت است. در ماه‌های اخیر و با شیوع بیماری کرونا مشاهده کردیم که اگر بانکداری دیجیتال به‌صورت کامل راه‌اندازی شده بود، ما شاهد بسیاری از مشکلات و خطرات ناشی از حضور مردم در شعب نبودیم. در واقع ما با راه‌اندازی این پلت‌فرم به دنبال ابزار و زیرساختی فراتر از یک بانک بودیم تا هم مشتریان خرد و هم کسب‌و‌کارهای نوین بتوانند فعالیت‌های خود را در بستر آن انجام دهند.

وی افزود: واقعیت این است که در بخش قانون‌گذاری باید نگاه ویژه‌ای به نیازهای بانکداری دیجیتال و سرعت بخشیدن به وضع قوانین مرتبط انجام شود. بحث احراز هویت دیجیتال باید جزو اولویت‌های قانون‌گذاری قرار بگیرد، تا حضور در شعب کاهش یافته و اجرای بانکداری دیجیتال در بخش مشتریان خرد با سرعت بیشتری پیاده‌سازی شود. پورسعید با ابراز خرسندی از اجرای آزمایشی بانکداری دیجیتال برای اولین بار در بانک ایران‌زمین گفت: امروز تلاش‌های چهار ساله همکاران به ثمر رسیده و به‌زودی پلت‌فرم فراز پس از طی مراحل اولیه در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

در ادامه فرهاد اینالوئی، معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین، با اشاره به نگاه ویژه بانکداری دیجیتال به کسب‌و‌کارها و استارت‌آپ‌ها گفت: شیوه زندگی تغییر کرده است و این تغییر به‌دلیل بیماری کرونا در ماههای اخیر سرعت بیشتری گرفته و این نیازمند تغییرات اساسی در ارائه خدمات در تمامی بخش‌هاست.

وی افزود: دوران بعد از کرونا دوران کسب‌و‌کارها و بازیگران جدید است. بسیاری از کسب‌و‌کارهای سنتی در حال تغییر و پوست‌اندازی هستند و از دل آنها کسب‌و‌کارهای جدیدی ایجاد خواهد شد که دیگر ارائه خدمات بانکی به شکل سنتی به آنها امکان‌پذیر نیست.  معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین در ادامه صحبت‌های خود با بیان این نکته که در پلت‌فرم فراز به ارائه خدمات به کسب‌و‌کارهای جدید نگاه ویژه‌ای شده است، گفت: امروز حتی سوپر مارکت‌های کوچک هم به دنبال ارائه خدمات به شکلی نوین و جدید هستند، خیلی از آنها با اپلیکیشن‌های مختلف به هم وصل هستند و خدمات متفاوتی از گذشته را به مشتریان خود ارائه می‌کنند.

اینالوئی افزود: در سال‌های گذشته بانک‌ها از کسب‌و‌کارها به لحاظ ارائه خدمات دیجیتالی متفاوت عقب افتاده بودند، که با اجرای بانکداری دیجیتال بسیاری از این محدودیت‌های گذشته برداشته خواهد شد. براساس این گزارش پس از پایان این مراسم پلت‌فرم آزمایشی دیجیتال بانک ایران‌زمین که به نام فراز نام‌گذاری شده و فراتر از یک بانک به مشتریان ارائه خدمت خواهد کرد در اختیار کارکنان این بانک و تعدادی از مشتریان منتخب جهت ثبت بازخورد آنها قرار گرفت.  درخصوص ارائه عمومی این نرم‌افزار در روزهای آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند