به گزارش «ایبِنا» به نقل از رویترز روز جمعه اتحادیه بازار شمش‌های لندن (LBMA) اعلام کرد که مقامات در ۱۱ مرکز به نامه‌ای که ماه گذشته با ذکر استانداردهای نظارتی ارسال شده بود، پاسخ مثبت داده‌اند. در این نامه، گفته شده که اگر هر مرکزی استانداردها را اجرا نکند، اتحادیه بازار شمش‌های لندن می‌تواند پذیرش شمش از پالایشگاه‌های فلزات گرانبها را که مورد تایید است، متوقف کند.

این امر باعث می‌شود دسترسی آنها به بازار اصلی شمش بین‌المللی مسدود شود، زیرا بانک‌های بزرگی که بر تجارت طلا مسلط هستند، فقط از پالایشگاه‌های معتبر اتحادیه بازار شمش‌های لندن معاملات مزبور را انجام می‌دهند. در نامه اتحادیه بازار شمش‌های لندن از گیرندگان خواسته شده تا ۱۱ دسامبر حمایت خود را اعلام کرده و یک برنامه عملیاتی را تا پایان ژانویه به اشتراک بگذارند. در بیانیه‌ای آمده است: مقامات ملی و سایر نهادهای نماینده تمایل خود را برای همکاری با اتحادیه بازار شمش‌های لندن ابراز داشته‌اند و  هیچ مخالفتی صورت نگرفته است.

وزیر اقتصاد امارات متحده عربی در بیانیه‌ای به رویترز گفت: ما از این ابتکار استقبال می‌کنیم. این یک گام اضافی برای درک بهتر و شناسایی خطرات احتمالی در زنجیره‌های تامین فلزات گرانبها است. امارات متحده عربی متعهد به قرار دادن بالاترین استانداردهای بین‌المللی است و استاندارد تحویل خوب را برای فعالان بازار طلا توسعه می‌دهد. کمیته‌ای برای نظارت بر استراتژی ملی ضد پولشویی و تامین مالی ضد تروریسم ایجاد خواهد کرد و این را اولویت ملی مهمی نامید. امارات متحده عربی یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجارت طلا در جهان است. این کشور سالانه نزدیک به هزار تن طلا به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد دلار با قیمت‌های فعلی وارد می‌کند و شمش‌هایی به ارزش میلیاردها دلار به پالایشگاه‌های معتبر اتحادیه بازار شمش‌های لندن صادر می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند