استعلام مراجع برون‌سازمانی

۱) به‌منظور پاسخگویی به موسسات، سازمان‌ها و نهادهایی که قبلا به سامانه استعلام ارتباط بیمه‌ای سازمان تامین‌اجتماعی دسترسی داشته‌اند، اطلاعات کاربری مخاطبین موردنظر از سامانه حساب مخاطبان به سامانه (account.tamin.ir) منتقل می‌شود.

 ۲) پس از انتقال کامل اطلاعات کاربری، سامانه استعلام ارتباط بیمه‌ای (isinsured.tamin.ir) غیرفعال و از دسترس کاربران ذی‌ربط خارج شده و هرگونه استعلام درخصوص وضعیت بیمه‌ای صرفا از طریق درگاه خدمات غیرحضوری سازمان به نشانی (eservices.tamin.ir) انجام خواهد شد.

۳) نهادها و سازمان‌های ذی‌صلاح از طریق پنل مخصوص دستگاه‌های دولتی و مرجع استعلامات رسمی در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان امکان بهره‌مندی از این خدمت را خواهند داشت، بنابراین پس از اعلام نیاز دستگاه متقاضی، مراتب بررسی و در صورت تایید و عقد تفاهم‌نامه دسترسی لازم فراهم خواهد شد.

۴) تفاهم‌نامه‌هایی که تا پیش از این با سایر دستگاه‌ها منعقد شده، کماکان معتبر بوده و مبنای استعلام مراجع ذی‌ربط از طریق درگاه خدمات غیرحضوری خواهند بود.

۵) راه‌اندازی سرویس استعلام ارتباط بیمه‌ای، مکاتبه مراجع برون‌سازمانی و مراجعه حضوری درخصوص وضعیت بیمه‌ای فاقد موضوعیت بوده و واحدهای سازمان ملزم به اقدام در این زمینه نخواهند بود.

استعلام اشخاص حقیقی

۱) آن‌دسته از اشخاص حقیقی (اعم از بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران اصلی و تبعی، اشخاص فاقد ارتباط با سازمان و…) که دارای حساب کاربری فعال در درگاه غیرحضوری سازمان باشند، در صورت نیاز و به منظور ارائه گواهی درخصوص وضعیت بیمه‌ای خود به مراجع برون‌سازمانی و دستگاه‌های موردنظر می‌توانند راسا نسبت به استعلام از طریق درگاه موصوف اقدام کنند.

۲) اشخاص حقیقی می‌توانند پاسخ استعلام (سند یا گواهی‌استعلام) را به صندوق شخصی خود انتقال داده و رمز بهره‌برداری از سند مذکور را به‌صورت الکترونیکی و از طریق درگاه خدمات غیرحضوری دریافت کنند.

۳) مراجع برون‌سازمانی با استفاده از کد رمز ارائه شده توسط اشخاص حقیقی (بیمه شده) می‌توانند سند وضعیت بیمه‌ای آنها را از بخش استعلام سند در پنل مخصوص دستگاه‌های دولتی و مرجع استعلامات رسمی سامانه خدمات غیرحضوری سازمان و با استفاده از کد رمز ارائه شده توسط متقاضی دریافت و مورد بهره‌برداری قرار دهند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند