بورگه برنده- رئیس مجمع جهانی اقتصاد در همین رابطه گفت: متاسفانه شرایط اروپا در مواجهه با کرونا چندان مناسب نیست در حالی که سنگاپور یک زمینه موفق در مقابله با کرونا محسوب می‌شود. پیش از این قرار بود شهر لوسرن در سوئیس میزبان این اجلاس باشد. وی با تاکید بر ضرورت همکاری بین‌المللی بیشتر در عرصه اقتصاد بین‌الملل در مواجهه با کرونا افزود: بیش از ۵/ ۱ میلیون نفر در جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند و هزینه سنگینی به اقتصاد جهان تحمیل شد.

اجلاس مجمع جهانی اقتصاد هر ساله در داووس سوئیس برگزار می‌شود، اما پیش از این نیز یک بار در سال ۲۰۰۱ محل برگزاری آن جابه‌جا و به نیویورک منتقل شد. قرار است پیش از برگزاری اجلاس به‌صورت حضوری، یک اجلاس مجازی نیز برگزار شود که در آن رهبران کشورهای مختلف و مدیران ارشد شرکت‌های بزرگ حضور خواهند یافت. هدف اصلی این اجلاس مجازی، بازسازی همکاری‌های چندجانبه بین‌المللی و تقویت جایگاه فناوری‌های نوین در عرصه اقتصاد خواهد بود.

اجلاس قبلی مجمع جهانی اقتصاد ژانویه امسال و در ابتدای شیوع کرونا در چین برگزار شد و سران بیش از ۵۰ کشور در آن حضور یافتند که دونالد ترامپ از جمله آنها بود. اجلاس قبلی روی راه‌های توسعه پایدار و یافتن روش‌های جدیدی برای اصلاحات ساختاری در نظام سرمایه داری متمرکز بود.

مجمع جهانی اقتصاد معتبرترین اجلاس سالانه جهانی در حوزه اقتصادی در جهان است و مدیران شرکت‌های بزرگ در کنار مقامات سیاسی به تبیین راهکارها و مواضع خود می‌پردازند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند