این موسسه در ماه ژوئن این رقم را ۱۰۰ میلیارد دلار برای دو سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ پیش‌بینی کرده بود، اما حالا می‌گوید شرکت‌های بزرگ هواپیمایی جهان فقط امسال ۵/ ۱۱۸ میلیارد دلار ضرر خواهند کرد و در سال آینده نیز ۷/ ۳۸ میلیارد دلار متضرر خواهند شد. این پیش‌بینی نشان‌دهنده چالش‌هایی است که حمل‌‌ونقل هوایی بین‌المللی به‌رغم خبر خوش تولید واکسن کرونا به‌خاطر شیوع کرونا با آن روبه‌رو شده و این چالش‌ها برای سال آینده میلادی هم ادامه خواهند داشت.

الکساندر دجونیاک، دبیرکل یاتا، در این باره گفت: تا قبل از اواخر سال ۲۰۲۱ تاثیر مثبت ساخت واکسن کرونا، بر اقتصاد و حمل‌‌ونقل هوایی نمود پیدا نخواهد کرد. این موسسه پیش‌بینی کرده که تعداد مسافران هوایی در سراسر جهان، امسال از ۵/ ۴میلیارد نفر در سال ۲۰۱۹ به ۸/ ۱ میلیارد نفر کاهش خواهد یافت و برای سال آینده هم به ۸/ ۲ میلیارد نفر خواهد رسید. پیش‌بینی این موسسه نشان می‌دهد که درآمد شرکت‌های هواپیمایی از محل جابه‌جایی مسافر برای سال‌جاری نسبت به سال ۲۰۱۹ معادل ۶۹ درصد سقوط کرده و به ۱۹۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

 رایان پیرس، کارشناس ارشد یاتا می‌گوید: این بزرگ‌ترین شوکی است که حمل‌‌ونقل هوایی جهان در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم تجربه کرده است. یاتا از دولت‌ها خواسته به جای اینکه مسافران هوایی را قرنطینه کنند، از تست‌های سریع کرونا قبل از سوار شدن مسافران به هواپیما استفاده کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند