مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی در مورد ارائه کمک هزینه ازدواج، صدور گواهی طلاق و پرداخت عائله‌مندی به‌صورت الکترونیک، گفت: با سازمان ثبت‌احوال وارد همکاری شدیم و هم اکنون متقاضیان این‌گونه خدمات بدون مراجعه حضوری می‌توانند خدمات خود را دریافت کنند. دیگر حتی نیازی به مراجعه به سازمان ثبت‌احوال برای صدور گواهی‌ها نیست و به محض اینکه سازمان ثبت‌احوال براساس اسناد دریافتی خود مجوزها را صادر کند، سازمان تامین‌اجتماعی پرداخت کمک هزینه ازدواج، عائله‌مندی و… را اجرا می‌کند. سالاری بر ضرورت حفظ امنیت اطلاعات بیمه‌شدگان تاکید کرد و گفت: اطلاعات ۴۵ میلیون نفر در سازمان تامین‌اجتماعی موجود است و بنابراین امنیت آنها باید مورد توجه قرار گیرد. سالاری درباره ضرورت تهیه APIها و ارائه آنها به سازمان‌های همکار با سازمان تامین‌اجتماعی در اجرای طرح ۳۰۷۰ گفت: از مدیران سازمان می‌خواهم که APIها را آماده کنند تا با دستگاه‌هایی که قصد همکاری با آنها را داریم بلافاصله تفاهم‌نامه منعقد کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی با بیان اینکه خدماتی که به‌صورت غیرحضوری ارائه شده‌اند دیگر به‌صورت حضوری در نمی‌آید، گفت: حضوری شدن خدمات در کنار ارائه همین خدمات به‌صورت غیرحضوری، این خطر را به‌وجود می‌آورد که در آینده خدمات غیرحضوری هم به‌صورت حضوری ارائه شوند؛ البته افراد می‌توانند به شعب تامین‌اجتماعی مراجعه کنند و راهنمایی بگیرند. سالاری بر اهمیت ثبت شماره حساب و شماره خط همراه افراد متقاضی دریافت خدمات از سازمان تامین‌اجتماعی در سامانه خدمات غیرحضوری تاکید کرد و گفت: از بیمه شدگان می‌خواهم که اطلاعات مرتبط با شماره حساب و شماره خط همراه خود را در سامانه خدمات غیرحضوری وارد کنند. اهمیت ثبت این شماره‌ها در این است که اگر فرد متقاضی درخواستی داشته باشد و باید از بابت آن کمک هزینه‌ و... دریافت کند، مشکل به‌وجود نیاید. سازمان تامین‌اجتماعی شماره‌های حساب بانکی و موبایل افراد را به‌صورت برخط بررسی می‌کند و در صورت انطباق پرداخت‌ها را انجام می‌دهد.

مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی افزود: افرادی که در گذشته درخواست برقراری این موارد را داشتند؛ اما به دلیل وارد نکردن شماره حساب آنها را دریافت نکرده‌اند هم در جریان اجرای طرح ۳۰۷۰ از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به طرح ۳۰۷۰ گفت: طرح ۳۰۷۰ با هدف کوتاه کردن زمان ارائه خدمات راه‌اندازی شده است. ما بخشی از فرآیندهای حضوری را منتفی کردیم که ارائه آنها به شکل حضوری در دوران شیوع کرونا، دردسر ساز است. از این پس، حذف خدمات دیگر به‌صورت مستمر ادامه پیدا کند.  سالاری افزود: در مسیر ارائه خدمات الکترونیک با کارگزاری‌های تامین‌اجتماعی همکاری می‌کنیم و شرایطی را فراهم کردیم که درآمدهای کارگزاری‌ها در زمان ارائه خدمات الکترونیک قطع نشود. درحال‌حاضر جامعه ۲۰ هزار نفری در کارگزاری‌های تامین‌اجتماعی با سازمان همکاری می‌کنند و با اینکه کارمند سازمان محسوب نمی‌شوند اما با آنها همکاری می‌کنیم تا از محل اجرای طرح ۳۰۷۰ متضرر نشوند. وی با اشاره به طرح ۳۰۷۰ که بیش از ۷۰ درصد از مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری‌های سازمان تامین‌اجتماعی را کاهش می‌دهد، اظهار کرد: ارائه خدمات غیرحضوری یکی از مطالبات اصلی و درازمدت شرکای اجتماعی سازمان و مردم بوده که سبب حذف  ۷۰درصد مراجعه سالانه مردم خواهد شد.  وی همچنین با اشاره به صدور مفاصاحساب پیمانکاران به‌عنوان یکی از مطالبات اساسی تصریح کرد: ابلاغ مفاصاحساب به واگذارنده کار و همچنین پیمانکار نیز از خدمات اصلی سازمان است که براساس آن مفاصا حساب کاغذی حذف و الکترونیکی خواهد شد.

سالاری ادامه داد: این مهم همچنین به پیمانکار و واگذارنده کار همزمان ابلاغ و برای پیمانکاران و واگذارندگان یک صندوق شخصی به منظور ارائه مفاصا به سایر دستگاه‌ها راه‌اندازی می‌شود.

به گفته وی، براساس این سامانه همه فرآیندهای دریافت مبانی محاسبه حقوق بیمه و خدمات کارفرمایان غیرحضوری خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند