ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار کرد: در روزهای اخیر با وجود نوسانات نزولی طلای جهانی، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با نوسان صعودی همراه بوده و علت اصلی هم افزایش قیمت ارز است.

وی با تاکید براینکه دلار بالای 29 هزار تومان در بازار طلا و سکه قیمت‌ها را افزایش داده است، تصریح کرد: تقاضا برای خرید طلای آب‌شده و سکه بسیار زیاد شده است؛ تقاضای غیرمعقول در بازار ایجاد شده که نوسانات شدید قیمتی را نیز به همراه داشته است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: افزایش تقاضای غیرمعقول در بازار موجب شده تا قیمت طلا بالای یک میلیون و 300 هزار تومان و هر سکه بالای 14 میلیون تومان تعیین شود.

به گفته محمد ولی، سرمایه‌هایی که قبلا در بازار سهام و ملک و ... بود راهی بازار طلای خام و سکه شده است؛ قبلا افراد می‌توانستند با 300-400 میلیون تومان در بازار مسکن معاملاتی داشته باشند ولی الان دیگر نمی‌توان با این سرمایه‌ها خرید و فروش انجام داد و افراد راهی بازار سکه شده‌اند.

رئیس اتحادیه طلا از ورود خانم‌های خانه‌دار نیز به بازار طلای آب‌شده و سکه خبر داد و گفت: در روزهای اخیر تقاضای خرید سکه از سوی خانم‌های خانه‌دار نیز بالا رفته است؛ افزایش تقاضا موجب افزایش نوسان در بازار شده و همین موضوع دست و پا گیر صنعت طلا شده است.

وی تاکید کرد که عرضه و تقاضا در بازار تنظیم نیست و تقاضای غیرمعقول موجب تشدید نوسانات قیمتی در بازار شده است؛ هیچ داد و ستدی برای مصنوعات طلا انجام نمی‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند