به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، از مجموع این رقم، ۲۷۹۱ میلیارد تومان به رسته‌های ۱۴گانه و ۹۶۳ میلیارد تومان به شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل پرداخت شده است. بنا به گزارش‌ رسمی ارائه شده در بیست‌وپنجمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا که عصر دوشنبه برگزار شد، تا تاریخ ۱۶ شهریورماه امسال ۸۹۵۶ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی از سوی رسته‌های ۱۴گانه ثبت شده است و تاکنون ۳۱ درصد از این مقدار به متقاضیان پرداخت شده است.

برآوردها نشان می‌دهد در یک ماه اخیر، به‌طور میانگین روزانه ۵۸ میلیارد تومان درخواست جدید تسهیلاتی در سامانه کارا ثبت شده و از دیگر سو ۱۷۴۲ میلیارد تومان یعنی به‌طور میانگین روزانه ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است. استان‌های مازندران، آذربایجان غربی، ایلام و قم، بهترین عملکرد را در پرداخت تسهیلات در این مدت داشته‌اند.  دکتر محمد نهاوندیان رئیس کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا در جلسه اخیر این کارگروه بر لزوم تسریع پرداخت تسهیلات از سوی شبکه بانکی تاکید کرد و گفت: شبکه بانکی کشور باید با سعه صدر و احساس مسوولیت ملی نسبت به پرداخت تسهیلات به کسب‌وکارها اقدام کند.

بیست‌وپنجمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه با حضور دکتر نهاوندیان، رئیس کارگروه و تعدادی از نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و اعضای کارگروه تشکیل شد.

خانواده‌های نیروهای مسلح وام یک میلیونی می‌گیرند

با موافقت کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، خانواده‌های شاغلان و بازنشستگان نیروهای مسلح، تا پایان مهرماه یک میلیون تومان وام حمایتی دولت را دریافت خواهند کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، اقساط این وام از محل یارانه ماهانه متقاضیان کسر خواهد شد. وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مسوولیت زمان‌بندی ثبت‌نام و پرداخت وام به ذی‌نفعان را بر عهده دارد. این وام از طریق بانک سپه پرداخت می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند