در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۸/ ۱۵ درصد بوده است و پس از این کشور، ایتالیا با ۷/ ۹ درصد و سوئد با ۹ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۷/ ۲ درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لهستان با ۲/ ۳ درصد و مالت با ۱/ ۴ درصد قرار دارند. نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک ۵/ ۵ درصد و فرانسه ۹/ ۶ درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند پنج درصد و در نروژ ۷/ ۴ درصد اندازه‌گیری شده است.

تا پایان ماه ژوئیه متوسط نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا به ۴/ ۴ درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل ۱/ ۰ درصد افزایش یافته است تا به این ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از فوریه ۲۰۱۶ تاکنون به ثبت برسد.

طی این مدت شمار افراد بیکار آلمانی با ۱/ ۰ درصد افزایش نسبت به ماه قبل یک دو میلیون و ۹۴۰ هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان نیز در آلمان در ماه ژوئیه با ۱/ ۰ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۴۲ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر رسیده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران آلمانی ۴/ ۱ درصد بیشتر و شمار افراد شاغل ۵/ ۱ درصد کمتر شده است. همچنین تا پایان ماه ژوئیه دو میلیون و ۹۰۶ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده‌اند که از این میزان، دو میلیون و ۳۳۸ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۲/ ۰ و در سطح منطقه یورو ۲/ ۰ درصد افزایش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با ۷/ ۵ درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با ۹/ ۸ درصد و بلغارستان با ۴/ ۹ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به اسپانیا با ۷/ ۴۱ درصد، ایتالیا با ۱/ ۳۱ درصد و سوئد با ۹/ ۲۸ درصد بوده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به‌عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند