به گزارش«ایبِنا» از ای‌اف‌پی، «پیتر آلتمایر» گفت که انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی آلمان در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۸/ ۵ درصدی روبه‌رو شود؛ این رقم در مقایسه با برآورداولیه و ۳/ ۶ درصدی کمتر است و بر این موضوع دلالت دارد که برلین در حال احیا از این بحران شدید است.

آلتمایر در ادامه اضافه کرد که بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا «متاسفانه شاهد یک رکود شدید بود؛ اما بعد به شکلی غافلگیرکننده در مسیر احیای سریع قرار گرفت.» براساس اعلام مرکز فدرال آمار آلمان (دستاتیس)، اقتصاد آلمان در سه ماه دوم سال ۲۰۲۰ با رقم ۷/ ۹ درصد کوچک شده که شدیدترین افت سه ماهه تولید ناخالص داخلی این کشور از زمان ثبت این آمار در سال ۱۹۷۰ محسوب می‌شود.

بنا بر اعلام وزارت اقتصاد آلمان، «سطوح پایین رکود در ماه مه سپری شده است.» آلتمایر گفت که آلمان «می‌تواند» از قرنطینه‌ای مشابه چیزی که در مارس و آوریل پشت‌سر گذاشت، اجتناب کند و این کار را «خواهد کرد.»

وی اضافه کرد: افزایش نرخ موارد ابتلا با اقدامات هدفمند و منطقه‌ای قابل مقابله بوده و بنابراین احیای اقتصادی به تدریج در ماه‌های آتی تداوم خواهد یافت. انتظار می‌رود اقتصاد آلمان در سال ۲۰۲۱ با رشد ۴/ ۴ درصدی روبه‌رو شود؛ هرچند بازگشت به سطوح پیش از پاندمی تا سال ۲۰۲۲ میسر نخواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند