طبق پیش‌بینی‌ها کاهشی که در خردادماه داشتیم، حدود ۱۰۰ هزار نفر بود. مهرداد قریب در گفت‌وگو با «ایسنا» درباره ریزش تعداد بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی در ماه‌های اخیر به علت تعطیلی برخی مشاغل به‌دنبال شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: کاهش افراد تحت پوشش خیلی نگران‌کننده نیست. ۸۰۰ هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده بودند که مقطعی بود و تعدادی از اینها که بیکار شده بودند، بعد از اعلام بازگشایی‌ها، به سرکار برگشتند.

وی افزود: طبق پیش‌بینی‌ها، کاهشی که در خرداد داشتیم، حدود ۱۰۰ هزار نفر بود. معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه برنامه‌هایی برای جذب بیمه‌شدگان جدید در قالب «بیمه توافقی» داریم، گفت: علاوه‌بر آن، طی بازرسی‌هایی که انجام می‌دهیم، کارگاه‌های جدیدی را شناسایی می‌کنیم و این روند کماکان ادامه دارد. قریب ادامه داد: در سال ۹۸ نزدیک ۱۸۲ هزار نفر طی بازرسی‌های انجام‌شده به بیمه‌شدگان ما افزوده شدند.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی درباره رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای نیز اظهار کرد: رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای ادامه دارد و تا آخر سال ۹۸ حدود ۳۰۰ هزار مورد همپوشانی را شناسایی کردیم و دفترچه آنهایی را که تحت پوشش تامین اجتماعی بودند و جای دیگری هم خدمات درمانی دریافت می‌کردند، باطل کردیم.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند