وی با اشاره به شروع به‌کار مجلس یازدهم، اظهار کرد: حجم سوالات نمایندگان مجلس روزبه‌روز بیشتر می‌شود بنابراین سرعت در پاسخگویی به این سوالات، اهمیت بیشتری پیدا کرده است. دکتر جلیلی با اشاره به بازشدن دسترسی سازمان‌های تابعه وزارت اقتصاد به سامانه امور مجلس این وزارتخانه با هدف تسهیل در گزارشگری، توصیه‌های لازم را در زمینه نحوه تعامل با نمایندگان ارائه کرد. دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت نیز با حضور در این جلسه و خوشامدگویی به مشاوران و مدیران حوزه مجلس وزارت اقتصاد، ضمن تشکر از دکتر جلیلی، تاکید کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات موجود در ارتباط با بانک‌ها بدون اطلاع مدیران‌عامل و از سوی معاون امور حقوقی و مجلس وزارتخانه حل می‌شود تا بانک‌ها دیگر نیازی به ورود به این مسائل نداشته باشند.

 به گفته وی، این موضوع فرصت خوبی برای بانک‌ها است که هم‌اکنون در شرایط سخت اقتصادی کشور به ارائه خدمات به مردم و اقتصاد کشور می‌پردازند. مدیرعامل بانک ملت با بیان این نکته که هجمه به نظام بانکی کشور در دوره‌های مختلف وجود داشته است، ادامه داد: هم‌اکنون با توجه به شرایط اقتصاد کشور، تحریم‌ها و مشکلات ناشی از آن و اینکه بانک‌ها در خط مقدم این جنگ اقتصادی قرار دارند، هجمه‌ها نیز به شدت افزایش یافته است. وی مشاوران و رابطان مجلس بانک‌ها را افرادی خواند که در این شرایط می‌توانند نقش ایفا کنند و هجمه‌ها را کاهش دهند به‌ویژه اینکه مجلس یازدهم به‌تازگی شکل گرفته و ممکن است گزارش‌های نادرستی به نمایندگان مجلس ارائه شود.دکتر بیگدلی تاکید کرد: رابطان مجلس باید با تعامل بیشتر با نمایندگان و برقراری ارتباط دوسویه و مناسب با آنان، نسبت به رفع هجمه‌ها علیه سیستم بانکی کشور اقدام و بسیاری از مسائل را بدون نیاز به ورود مدیران‌عامل، در مجلس حل و فصل کنند.

وی در عین حال خواستار ارائه گزارش فعالیت‌های بانک‌ها در زمینه سوالات نمایندگان مجلس شد تا بدین ترتیب، دید مثبتی نسبت به عملکرد شبکه بانکی در آنان ایجاد شود. در این جلسه مصطفی شکرپور، مشاور مدیرعامل بانک ملت در امور مجلس نیز گزارشی از اقدامات این بانک در تعامل با نمایندگان ارائه کرد. مشاوران و رابطان دیگر دستگاه‌های اجرایی تابعه وزارت اقتصاد نیز اقدامات انجام شده در این زمینه را تشریح کردند و معاون وزیر اقتصاد توصیه‌های لازم را برای بهبود عملکرد آنها ارائه کرد.

همچنین روابط‌عمومی این بانک در خبر دیگری از قدردانی مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان گلستان از بانک ملت خبر داد. مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان گلستان با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای، از عملکرد بانک ملت در این استان قدردانی کردند. به گزارش روابط‌عمومی بانک ملت،‌هادی حق‌شناس استاندار و رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گلستان در نامه‌ای خطاب به مدیر شعب بانک ملت در استان، حرکت به قصد دستیابی به موفقیت را مستلزم سعی فردی، همکاری گروهی، تلاش هدفمند و پایدار و انگیزه قوی دانست.استاندار گلستان افزود: تلاش دست‌اندرکاران بانک ملت برای انجام وظایف و تحقق ماموریت‌های محوله در زمینه رشد و اعتلای فرهنگ کار، تولید و توسعه فعالیت‌های تولیدی و اشتغال‌زایی استان و همکاری موثر در اجرای برنامه‌های اقتصادی دولت، همچنین حضور مستمر در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال ۹۸ و اجرای مصوبات مربوطه، شایسته ستایش است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند