پست‌بانک صورت‌های مالی تلفیقی منتهی به پایان سال ۹۸ (حسابرسی شده) را منتشر کرد.

براساس همین گزارش، این بانک در ۱۲ ماه سال گذشته توانست ۹۷ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند این در حالی است که در سال قبل از آن ۴۳۰ میلیارد زیان خالص ثبت کرده بود؛ بنابراین این بانک سال ۹۸ را با سود پشت‌سر گذاشت و از زیان خارج شد. سود هر سهم در صورت‌های تلفیقی پست‌بانک ۳۴۷ ریال و سود شرکت اصلی ۳۰۱ ریال ثبت شد، این بانک در سال ۹۷ برای هر سهم یک هزار و ۳۲۸ ریال زیان شناسایی کرده بود.

 پست‌بانک سال گذشته مجموع درآمدهای خود را ۱۱۵ درصد افزایش داد واز رقم ۵۵۸ در سال ۹۷ به یک هزار و ۱۹۷ میلیارد تومان در سال ۹۸ رساند، این رشد چشمگیر حاصل افزایش ۵۰ درصدی درآمدهای مشاع و ۱۱ درصدی درآمدهای غیر‌مشاع است.

«وپست» سال گذشته در مجموع یک هزار و ۷۱۰ میلیارد تومان درآمد مشاع داشت و همچنین ۴۳۷ میلیارد تومان مجموع درآمدهای غیر‌مشاع این بانک بود. این بانک بورسی در سال ۹۸ علاوه‌بر اینکه در بخش درآمدزایی عملکرد مطلوبی داشت در بخش کنترل هزینه‌ها هم عملکرد قابل‌قبولی ارائه داد و هزینه‌های این بانک در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن تنها ۱۱ درصد افزایش داشت.

عملکرد مطلوب پست‌بانک در سال گذشته روی سهام این بانک به خوبی نمایان شد؛ به‌طوری‌که سهام این بانک در فضای مثبت بازار سرمایه در ۱۲ ماه سال ۹۸ بیش از ۶/ ۳۸۷ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند