شاهرخ دلگشاد اظهار کرد: بانک سینا در ادامه فعالیت در فضای تخصصی کسب‌و‌کار، تک بعدی پیش نرفت و تمامی خدمات بانکداری را به‌صورت جامع مدنظر قرار داد که این از مزیت‌های بانک سینا است. در حال حاضر طی آخرین آمار، شاخص‌های عملکردی این حوزه در حد عالی قرار دارند. مثلا ضریب درستی کارکرد شتاب بانک ۹۸/ ۹۹ درصد، پایداری سیستم‌ها ۹۵/ ۹۹ درصد و اینترنت بانک ۸۷/ ۹۹ بوده است. این اعداد یعنی سیستم‌های بانک سینا تنها برای برخی به‌روزرسانی‌ها و با اطلاع‌رسانی قبلی قطع بوده است.

دلگشاد افزود: این بانک از سال گذشته بازنگری طرح جامع بانکداری دیجیتالی را در دستور کار قرار داده که هدف آن تمرکز تمامی اقدامات و رویکردها بر دیجیتالی شدن به جای الکترونیکی بودن است. الکترونیکی شدن و دیجیتالی شدن دو مفهوم متفاوت است. در حال حاضر مفهوم الکترونیکی شدن صرف، دیگر مزیت رقابتی محسوب نمی‌شود و زمینه ارتقای خدمات به مشتریان را فراهم نمی‌کند.

دلگشاد درخصوص اجرای بانکداری باز در بانک سینا گفت: یکی دیگر از سیاست‌های این بانک حرکت به سمت بانکداری باز با هدف تامین نیاز مشتریان بوده است. در واقع ما با این اقدام قصد داریم به سمتی برویم که نیاز نسل فعلی جوانانی که با دنیای دیجیتال بزرگ می‌شوند را برای ۵ سال آینده پیش‌بینی و برای آنها برنامه‌ریزی کنیم تا از این فضای کسب‌و‌کار عقب نمانیم. برای این امر چند کار همزمان شروع شده که قدم اول آن پروژه بانکداری باز است.

مدیر سیستم‌های نرم‌افزاری بانک سینا در مورد اقدامات حوزه بانکداری الکترونیک این بانک در دوران کرونایی گفت: در این دوره سیستم‌های بانک برای سرویس‌های غیرحضوری بسیار کارآ بوده و تعداد کاربران فعال بانک سینا در اردیبهشت ۹۹ به حدود ۶۵۰ هزار نفر رسید. همچنین تعداد تراکنش‌های فروردین ۹۹ حدود ۲۳ میلیون تراکنش و در اردیبهشت ۹۹ به ۳۴ میلیون تراکنش رسید.

مدیر سیستم‌های نرم‌افزاری بانک سینا درخصوص همراه بانک هم اظهار کرد: در این سامانه، هدف ما بالا بردن سرعت و کیفیت سرویس‌دهی است و سعی کردیم نمای خدمات را به نوعی ارائه کنیم که علاوه بر سادگی کار، برای مشتریان جذاب باشد. سرویس‌های معمولی مانند انتقال وجه و مشاهده حساب‌ها به جای خود اما سرویس‌هایی مانند سبز پرداز که قبض‌های کاغذی را عملا حذف کرده یا کارپوشه حقوقی از جمله‌های اقداماتی هستند که سیستم را متحول کرده‌اند. دلگشاد درخصوص برنامه بانک سینا در زمینه افزایش ضریب نفوذ همراه بانک سینا گفت: برای این مورد اقدام به اطلاع رسانی‌های گسترده و موثری برای مشتریان کرده تا استفاده از همراه بانک فراگیر شود و مشتریان بدانند که سیستم همراه بانک سینا چه جذابیت‌هایی دارد. یکی از امکانات این نرم‌افزار، پی بوم و اتصال به اکوسیستم‌های پرداخت از جمله «بیمیتو» است که خرید انواع بیمه نامه‌ها با آن انجام می‌شود. حسابداری هوشمند را نیز در موبایل بانک راه‌اندازی کردیم که مشتری می‌تواند گزارش هزینه‌ها و درآمدها را به‌صورت نمودار گرافیکی مشاهده کند. اینکه در چه حوزه بیشتر هزینه کرده یا درآمدهای او از چه بخش‌هایی بوده است.

پروژه‌های انبارداده و هوش تجاری نیز از دیگر پروژه‌های مهم در این حوزه است که ابزارهایی را فراهم می‌کند تا از داده خام گزارشات تحلیلی داشته باشیم.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند