به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، مهدی جهانگیری در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد صنعت بناب و در نشست مشترک مدیران گروه مالی گردشگری و مجتمع فولاد صنعت بناب افزود: افزایش تولید، استفاده حداکثری و بهینه از نیروی کار ماهر، ایجاد طرح‌های توسعه براساس هدفگذاری‌های انجام شده در هلدینگ ماهان در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به جایگاه مهم این مجتمع، بزرگ‌ترین نقطه قوت این شرکت را نیروی متخصص دانست و تصریح کرد: با وجود پتانسیل موجود در این مجتمع اعم از فولادسازی و نورد، این مجموعه یکی از واحدهای تولیدی و تاثیرگذار در اقتصاد و اشتغال کشور و منطقه  است.در شرایطی که تحریم‌ها شرایط نامناسبی را بر تولید و صنعت کشور تحمیل کرده بود، گروه مالی گردشگری مانع تعطیلی و خاموش شدن چراغ این مجموعه فولادی شد و به عبارت دیگر برای حفظ اشتغال و اقتصاد پویا در منطقه و کشور گام برداشت.

رئیس گروه مالی گردشگری ورودبه  فرابورس را نیز یکی دیگر از اهداف و برنامه‌های مهم ذکر کرد و از آمادگی و ایجاد شرایط لازم برای ورود مجموعه فولاد بناب به بورس خبر داد. جهانگیری اظهار امیدواری کرد که با توجه به حمایت جدی گروه مالی گردشگری و پشتیبانی بانک گردشگری بتوانیم در بورس، صادرات، تولید و همچنین تامین مواد اولیه و اصلاح فرآیندها موفق عمل کنیم.

در ادامه مدیرعامل بانک گردشگری نیز در این نشست گفت: این بانک در زمینه اشتغال و حمایت از واحدهای تولیدی پررنگ ظاهر شده و حمایت‌ها در سال جهش تولید نیز تداوم خواهد داشت. مرتضی خامی افزود: مجتمع فولاد صنعت بناب با برخورداری از حمایت زنجیره تولید و تامین مواد اولیه از جمله آهن اسفنجی در کنار رقبا مزیت‌هایی دارد که می‌تواند توان تولیدی این واحد را چند برابر کند. همچنین این مجتمع می‌تواند با تکیه بر نیروهای مجرب، تحصیلکرده و توانمند، موفقیت‌های خوبی را تجربه کند. مدیرعامل گسترش صنایع و معادن ماهان نیز در این بازدید و نشست به برنامه‌ریزی انجام شده برای افزایش تولید در سال جاری اشاره کرد و گفت : هدف این مجتمع در سال جهش تولید، برنامه‌ریزی برای رسیدن به ۸۰۰ هزار تن محصول است ضمن اینکه در صادرات نیز افزایش چشمگیری خواهیم داشت. صادق جاهد خطیبی با اشاره به زنجیره تولید این هلدینگ افزود: با برخورداری از زنجیره کامل تولید اعم از معدن۵ گل گهر، شرکت احیاء استیل بافت، مجتمع فولاد صنعت بناب برای تامین مواد اولیه مورد نیاز مشکلی نخواهد داشت.

سیدبهاء الدین‌هاشمی رئیس هیات مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب نیز به ظرفیت‌های موجود شرکت اشاره کرد و گفت: این مجتمع در تراز ملی فعالیت می‌کند و با پشتوانه گروه مالی گردشگری و برخورداری از نیروی متخصص می‌تواند آینده موفقی در کشور داشته باشد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند