به گزارش «ایبِنا» از رویترز اوکراین بلافاصله حدود ۱/ ۲ میلیارد دلار از این وام ۱۸ ماهه را دریافت خواهد کرد. «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین در توییتی نوشت: این رقم ۲۰۰ میلیون دلار از آنچه در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود، بیشتر است. این بودجه به ما کمک خواهد کرد تا بر چالش‌های برخاسته از کووید-۱۹ غلبه کنیم. صندوق بین‌المللی پول خود را به‌عنوان شریک قابل اعتماد و یک دوست در زمان احتیاج ثابت کرده است.

«کریستالینا جورجیوا» رئیس این نهاد در بیانیه‌ای گفت که مابقی مبلغ در طول چهار دوره بازبینی قید شده در طرح مذکور پرداخت خواهد شد؛ این بازبینی بیشتر از آنکه بر اصلاحات ساختاری ریشه‌ای تمرکز داشته باشد، بر ثبات معطوف است.

اوکراین که یکی از فقیرترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود، پس از اعمال قرنطینه سراسری در ماه مارس، برای رونمایی از بسته‌های محرک اقتصادی در راستای شناور نگه داشتن اقتصاد کشور توان مالی ندارد.

براساس پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود رشد اقتصادی اوکراین در سال‌جاری با کاهش ۵ درصدی مواجه شود که ریزش ۱۲ درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماه دوم سال نیز بخشی از آن محسوب می‌شود. اوکراین تاکنون حدود ۲۸ هزار مورد ابتلا به کرونا گزارش کرده که ۸۱۰ نفر از این تعداد جان خود را از دست داده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند