به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی در توضیح عملکرد بانک در زمان گسترش کرونا و فرصت‌های ایجاد شده برای حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده و تامین سرمایه‌ درگردش بنگاه‌های تولیدی تاکید کرد: در سال جدید که به نام «جهش تولید» مزین شده است، لازم بود برای حمایت از واحدهای آسیب‌دیده از کرونا، هم اقساط امهال شود و هم تسهیلات بیشتری به بنگاه‌ها داده شود. با این حال مدیریت مالی در بحران از اقتضائات همیشگی بانک است و طرح‌ها و محصولات بانک از جمله «همیان سپهر» نقش مهمی برای عملیاتی کردن این حمایت‌ها به نحو موثری داشته است.

وی با بیان اینکه واحدهای اقتصادی بعد از کرونا هم باید به کار خود ادامه بدهند و طبیعتا به سرمایه در گردش نیاز دارند، اظهار کرد: مهم‌ترین سرمایه در گردش آنان حقوق کارگران و کارکنان و تامین مواد اولیه بود. از میزان ٧٥ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده دولت برای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا، ٩هزار میلیارد تومان سهم بانک صادرات ایران است. صیدی گفت: بانکی موفق است که در روزهای بارانی به فکر چتر مشتریان خود باشد. ویژگی طرح «همیان سپهر» این بود که بانک سه ماه حقوق کارکنان واحدهای تولیدی را پرداخت می‌کرد که این موضوع عملیاتی شد. این طرح قبل از شیوع کرونا شکل گرفته بود؛ اما با شیوع کرونا جدی‌تر شد.مدیرعامل بانک صادرات ایران افزود: با توجه به شرایط اقتصادی حتی از دو، سه ماه قبل؛ یعنی اواخر آذر که از کرونا هم خبری نبود، این احتمال را دادیم که در آخر سال ٩٨ بعضی از کارخانه‌ها، واحدهای تولیدی و خدماتی در پرداخت حقوق کارکنان خود دچار مشکل شوند، این پیش‌بینی برای شرایط عادی بود و تصمیم ما این بود که حقوق این کارخانه‌ها را با استفاده از طرح «همیان سپهر» تا سه ماه پرداخت کنیم.

مدیرعامل بانک صادرات ایران همچنان حمایت از بخش درمان را مورد اشاره قرار داد و افزود: در ماه‌های اخیر پرداخت تسهیلات به متقاضیان بخش درمان در اولویت قرار گرفت. چند پرونده تسهیلاتی مراکز درمانی داشتیم که سعی کردیم به سرعت به نتیجه برسد. صیدی از اهتمام ویژه بانک صادرات ایران برای توسعه پروژه کیف پول الکترونیک و توسعه امکانات اپلیکیشن«صاپ» برای افزایش تراکنش‌های غیرحضوری خبر داد و گفت: در این ایام، پروژه کیف پول الکترونیک و توسعه امکانات صاپ برای افزایش تراکنش‌های غیرحضوری مورد توجه ویژه قرار گرفت و سعی می‌کنیم این امکان را توسعه دهیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند