بر مبنای سالانه نیز رشد اقتصادی آلمان در دوازده ماه منتهی به مارس منفی ۹/ ۱ اندازه‌گیری شده که ۲/ ۲ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل و ۴/ ۰ درصد کمتر از برآورد اولیه دولت بوده است.

رز کالتروف، کارشناس مسائل اقتصادی اروپا در موسسه «آکسفورد اکونومیکس» گفت: پیامدهای ویروس کرونا بر زنجیره تامین جهانی احتمالا روی عملکرد منطقه یورو و آلمان نیز موثر خواهد بود. دولت آلمان برای حمایت از بخش‌های مختلف اقتصاد این کشور تاکنون ۷۵۰ میلیارد یورو در نظر گرفته و روند بازگشایی تدریجی کسب‌و‌کارها در بخشی از مناطق این کشور آغاز شده است.

هر چند آلمان در مقایسه با دو اقتصاد بزرگ دیگر اروپا یعنی انگلیس و فرانسه وضعیت بهتری دارد اما این کشور هنوز هم یکی از کانون‌های جدی درگیر با کرونا در این قاره است و دولت مجبور شده مدارس، فروشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی را برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری تعطیل کند. تنها در ماه مارس میزان سفارشات کارخانه‌ها ۶/ ۱۵ درصد و میزان تولیدات صنعتی ۲/ ۹ درصد در مقایسه با ماه قبل کاهش پیدا کرده است.  اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان از در نظر گرفتن یک لایحه کاهش مالیاتی ۱۰۰ میلیارد یورویی به منظور کمک به شرکت‌های این کشور خبر داده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند