در ادامه با کشورهایی که به افراد تازه بیکار‌شده حقوق پرداخت می‌کنند آشنا می‌شوید:

۱-اسپانیا

به گفته نادیا کالوینیو، وزیر اقتصاد اسپانیا این کشور برای حمایت از بخش‌های مختلف اقتصاد این کشور حدود ۲۴۰ میلیارد یورو تخصیص داده که بخشی از این مبلغ صرف ارائه یارانه نقدی به افراد بیکار شده بر اثر کرونا خواهد شد.

۲- آلمان

هر چند بسته به سیاست‌های حمایتی ایالت‌های مختلف، میزان پرداختی‌های دولت به بیکاران در ۱۶ ایالت مختلف این کشور با یکدیگر یکسان نیست اما افراد بیکار شده بر اثر کرونا می‌توانند تا ۵۶۰۰ یورو در ماه از دولت حقوق بیکاری دریافت کنند.

۳- هلند

در هلند شرکت‌هایی که حداقل با ۲۰ درصد کاهش در متوسط درآمد خود مواجه شده باشند می‌توانند از دولت برای دریافت وام تقاضا کنند. دولت همچنین حداکثر تا ۹۰ درصد حقوق افراد بیکار شده را به آنها پرداخت خواهد کرد.

۴- دانمارک

دولت برای ترغیب شرکت‌ها به تعدیل نکردن نیروها متعهد شده است بین ۷۵ تا ۹۰ درصد حقوق کارکنان و حداکثر تا سقف ۳۲۸۸ دلار در ماه را به مدت ۱۳ هفته پرداخت کند. دولت دانمارک اعلام کرده است تا ۱۳ درصد کل تولید ناخالص داخلی این کشور را به مقابله با پیامدهای کرونا اختصاص خواهد داد.

۵- انگلیس

دولت انگلیس که پیشتر از رساندن مخارج خود به بالاترین سطح در ۶۵ سال اخیر خبر داده بود از پرداخت وجه نقد به شاغلین بیکار شده بر اثر کرونا تا سقف ۸۰ درصد حقوق آنها خبر داده است.

۶- فرانسه

در فرانسه دولت تا سقف ۱۶۰۰ یورو در ماه به افراد بیکار شده حقوق پرداخت می‌کند. دولت همچنین از تخصیص ۵۰ میلیارد یورو بودجه برای حمایت از کسب‌و‌کارها خبر داده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند