بانک‌مرکزی برای کاهش مراجعه مردم به شعب تمهیداتی را در نظر گرفت که از جمله آن افزایش سقف برداشت از خودپردازها از ۲۰۰ هزار به ۵۰۰ هزار تومان و همچنین کارت به کارت از سه میلیون به ۱۰ میلیون تومان بوده است. اما به تازگی تغییرات دیگری نیز در خدمات بانک‌ها ایجاد شده است.در همین رابطه جمشیدی، دبیر کانون بانک‌های خصوصی، گفت: بانک‌های خصوصی از ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین به‌صورت کشیک فعالیت می‌کنند؛ به‌طوری که ساعت کاری از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳ در ایام غیر تعطیل خواهد بود.

وی توضیح داد: طبق این توافق ضروری است برای جلوگیری از توقف واردات و صادرات کشور و انجام سایر تعاملات خارجی و مبادلات، واحدهای ارزی ستادی و اجرایی مربوطه را تجهیز و عملیاتی کنند. همچنین حوزه‌های فناوری اطلاعات و پشتیبانی کشیک نیز به‌گونه‌ای اقدام کنند تا کشیک مورد نیاز برای خدمات ۲۴ ساعته الکترونیک و سایر خدمات ضروری برقرار باشد. دبیر کانون بانک‌های خصوصی با اشاره به دیگر خدمات جدید بانکی گفت: در تازه‌ترین تغییرات ایجاد شده دریافت کارت هدیه از ۵۰۰ هزار تومان به دو میلیون تومان افزایش یافته که برای جلوگیری از جابه‌جایی فیزیکی پول نقد اعمال شد.

به گفته وی، پرداخت وجوه نقد به وسیله خودپردازها در سقف‌های قبلی ادامه پیدا می‌کند و حداکثر وجه نقد قابل دریافت ۵۰۰ هزار تومان است. این در حالی است که بانک‌ها موظف هستند ساز و کار تامین نقدینگی را بدون وقفه انجام دهند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند