به گزارش روابط عمومی این شرکت بیمه، عملکرد یک ماهه منتهی به پایان دی ماه سال جاری منتشر شد که بر اساس آن، بیمه «ما» در ۱۰ماه امسال ۳ هزار و ۲۸۸ میلیارد و ۷۲۶ میلیون ریال به بیمه‌گذاران زیان دیده خود خسارت پرداخت کرده است. این در حالی است که شرکت بیمه ما که با نماد ما (بیمه ما) و سرمایه یک هزار و۵۰۰ میلیارد ریالی در بازار سرمایه کشور فعال است، از ابتدای دوره مالی تا پایان ماه دهم امسال، ۷ هزار و۱۶۶میلیارد و ۷۳۵ میلیون ریال حق بیمه (شامل قبولی اتکایی) تولید کرده است.

براساس این گزارش، در فهرست رشته‌های بیمه‌ای این شرکت خصوصی، رشته بیمه زندگی اندوخته‌دار در صدر بالاترین پرتفوی جذب شده قرار دارد؛ به گونه‌ای که حق بیمه حاصل شده در این رشته، بیش از ۲۰ درصد کل حق بیمه تولیدی شرکت و معادل یک هزار و ۴۳۸میلیارد و ۱۳۳ میلیون ریال است و در عین حال، این رشته بیمه‌ای ۱۸ درصد خسارت‌ها یعنی رقمی معادل ۵۷۵ میلیارد و ۹۴۵ میلیون ریال را به خود اختصاص داده است. رشته ثالث اجباری در جمع رشته‌های بیمه ما، در رده دوم قرار گرفته به‌طوری که یک هزار و۴۰۲میلیارد و ۸۴۷ میلیون ریال از سبد حق بیمه و ۶۱۳ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریال از سبد خسارت این شرکت را از آن خود کرده است.

سهم رشته ثالث اجباری از حق بیمه این شرکت، نزدیک به ۲۰ درصد و سهم آن از خسارت‌ها حدود ۱۹ درصد محاسبه شده است. در رده سوم رشته‌های بیمه‌ای، رشته آتش‌سوزی است که ۱۷ درصد از حق بیمه‌های شرکت بیمه ما در ۱۰ ماه معادل یک هزار و۲۰۰ میلیارد و ۸۳۴ میلیون ریال و سه درصد از خسارت‌ها معادل ۹۳ میلیارد و ۵۰۳ میلیون ریال مربوط به این رشته است. رشته درمان نیز یا تولید حق بیمه‌ای معادل یک هزار و ۱۸۸ میلیارد و ۳۹۴ میلیون ریال یعنی حدود ۱۷ درصد از کل پرتفوی بیمه ما در جایگاه بعدی قرار گرفته؛ ضمن اینکه خسارت پرداختی در این رشته نیز یک هزار و۱۱۱ میلیارد و ۷۴۹ میلیون ریال یعنی ۳۴ درصد از کل خسارت‌ها اعلام شده است.

در رشته بیمه‌های زندگی، رشته زندگی اندوخته دار نیز دارای سهم ۷ درصدی در حق بیمه‌ها و سهم ۱۱ درصدی در خسارت‌های پرداختی شرکت بیمه ما است و رقم آن در حق بیمه‌ها معادل ۴۹۰ میلیارد و ۸۸۶ میلیون ریال و رقم آن در خسارت‌ها ۳۵۷ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال به ثبت رسیده است. «ما» در یک ماه منتهی به پایان دهمین ماه سال جاری هم ۷۱۶ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال بیمه‌نامه فروخته و ۴۰۸ میلیارد و ۴۵۸ میلیون ریال نیز بابت زیان‌های وارده به بیمه‌گذاران، خسارت پرداخت کرده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند