ابوذر سروش در نشست مشترک بانک توسعه صادرات ایران با معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد و دیگر مسوولان این وزارتخانه، ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب‌و‌کار اگزیم بانک دیجیتال را ارائه کرد. به گفته سروش، بانک دیجیتال بانکی است که با درک عصر دیجیتال با ایجاد تحول در نگرش، فرهنگ، مدل کسب و کار، فرآیندها و محیط کار خود با محوریت فناوری‌های تحول آفرین و از طریق ایجاد تجربه‌ای جذاب برای مشتریان و کارکنانش به عملکرد مورد نظر خود دست می‌یابد.

به گفته عضو هیات‌مدیره بانک توسعه صادرات ایران، حرکت هدفمند به سمت هوشمندسازی شعب و به کار‌گیری کانال‌های چندگانه، همه کاره و یکپارچه شروع شده است. وی در ادامه اقدامات اگزیم بانک ایران را برای بانکداری باز برشمرد و گفت: طراحی نقشه راه بانکداری باز و فراهم کردن زیرساخت‌های مرتبط با آن انجام شده و به منظور تقویت دانش فنی نیروی انسانی، دوره‌های آموزشی مختلف برگزار می‌شود. سروش تصریح کرد: اولویت حرکت به سمت فهم فرهنگ دیجیتال در بانک توسعه صادرات ایران در سه سطح هیات‌مدیره، مدیران ارشد و صف و ستاد است. سروش افزود: بانک توسعه صادرات ایران در برنامه راهبردی خود در حوزه خدمات به مشتریان، تقویت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را گنجانده است و به این ترتیب شناسایی و برقراری تعامل با شرکت‌ها و مهم‌ترین ارکان اکوسیستم دانش بنیان و فناور کشور از طریق ایجاد کمیته مشترک و شبکه‌سازی رویدادهای صادراتی به منظور ایجاد هماهنگی در اکوسیستم صادرات کشور در دستور کار قرار گرفت.

سروش از پیشنهاد ایجاد کارگروه ملی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی با محوریت معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد و گفت: تعامل سازنده‌ای با کریدورصادراتی و ستاد نانو شکل گرفت و خدمات مشاوره‌ای تخصصی در قالب جلسات آموزشی به اشکال مختلف در تهران و مراکز استان‌ها ارائه شد. عضو هیات‌مدیره بانک توسعه صادرات ایران از ارائه خدمات و تامین مالی شرکت‌های فعال در زنجیره صادرات خبر داد و گفت: پس از مطالعه و بررسی پلت‌فرم‌های تامین مالی در زنجیره تامین و اصلاح فرآیندهای بانک، تامین مالی این شرکت‌ها آغازخواهد شد. سروش با تاکید بر ارجحیت نگاه فرآیند محور بر نگاه پروژه‌محور گفت: ضروری است ساختارهای مناسب برای حکمرانی دیجیتال در بانک فراهم شده و به جنبه‌هایی مانند آموزش و فرهنگ‌سازی کارکنان بیش از جنبه‌های سخت افزاری توجه شود.

به گفته عضو هیات‌مدیره بانک توسعه صادرات ایران، باید در عرصه تحول دیجیتال، استفاده از روش‌های جمع‌سپاری درون و برون‌سازمانی برای حل چالش‌های نوآوری، مشارکت با شرکت‌های فین‌تک و فناور برای خلق ارزش‌های جدید و بهبود تجربه مشتری، توجه به نقش تسهیل‌گری فناوری اطلاعات و نیز توجه به نقاط قوت بانک در حوزه ارزی مدنظر قرار بگیرد. این نشست با حضور عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد، دکتر صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات و کارشناسان متخصص حوزه بانکداری دیجیتال در بانک توسعه صادرات ایران برگزار شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند