در این نشست ابوالقاسم رحیمی‌انارکی مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره بانک مسکن، گفت: ما در بانک مجموعه اقدامات و سیاست‌هایی را برای توسعه انضباط مالی پیش بینی کردیم که یکی از این برنامه‌ها مدیریت هزینه‌های عملیاتی و غیرعملیاتی است. مدیرعامل بانک مسکن همچنین گزارشی از وضعیت اعتباری بانک و آثار اجرای طرح مسکن مهر بر منابع بانک ارائه داد. رحیمی‌انارکی همچنین گفت: با اقدامات صورت گرفته تلاش کردیم تا قیمت تمام شده پول و منابع در بانک کاهش یابد و این موضوع یکی از سیاست‌های محوری بانک مسکن است.

محمد حسن مرادی مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن نیز مهم‌ترین اقدامات بانک در آینده را تشریح کرد. یکی از مهم‌ترین این اقدامات تعیین تکلیف پرونده‌های ارزی و کلان و همچنین منابع ناشی از وصول آن است که در این زمینه ۴ پرونده بزرگ بدهکاری به بانک مسکن به مدیران وزارت اقتصاد گزارش شد. مرادی تسهیل در شرایط صدور ضمانت نامه را از دیگر اقدامات بانک مسکن برشمرد و گفت: در این زمینه حدود اختیارات برخی شعب و مدیریت‌ها به منظور صدور ضمانت نامه افزایش یافت. همچنین عملکرد بانک در صدور ضمانت نامه طی ۸ ماهه سالجاری مبلغ ۶ هزار و ۹۳۴ میلیارد ریال بوده که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ مبلغ هزار و ۴۱۱ میلیارد ریال با افزایش همراه بوده است. مدیر طرح و برنامه بانک مسکن همچنین به طراحی و توسعه محصولات به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های بانک اشاره کرد و افزود: در این زمینه طراحی محصولات جدید سپرده‌ای و غیرسپرده‌ای در چارچوب ضوابط ابلاغی توسط بانک مرکزی در دستور کار قرار دارد که از جمله آنها می‌توان به طرح‌هایی چون تضمین تعهدات پیش فروش، رهن معکوس و ودیعه اجاره اشاره کرد. علاوه بر این توسعه محصولات قبلی بانک نیز در دستور کار است.

به گفته وی برنامه‌ریزی برای وصول به‌موقع مطالبات بانک از دیگر برنامه‌ها و اقدامات آینده است که در این زمینه شرایط بازپرداخت مطالبات غیرجاری با معرفی طرح‌های مقطعی و ایجاد مشوق‌های مختلف برای بازپرداخت نقدی مطالبات غیرجاری مانند بخشودگی جرایم تاخیر تادیه، تمدید قراردادهای مشارکت مدنی، تسهیل ضوابط قراردادهای فروش تدریجی، تقسیط مطالبات و... تسهیل می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند